29. MFF Praha – Febiofest: Třetí den

1. 5. 2022, 08:00
MFF Praha - Febiofest

Sobotní program 29. ročníku MFF Praha – Febiofest byl nabitý výtečnými filmy a událostmi. Hned několik projekcí uvedli režiséři či producenti. Většina z nich si nenechala ujít ani příležitost k osobnímu setkání a debatě s diváky po závěrečných titulcích. Sály v Cinema City Slovanský dům tak navštívila kanadská režisérka Monia Chokri s crazy komedií Chůva, která byla vybrána do letošní Soutěže komedií Febiofestu, litevská režisérka Dovilé Šarutyté s Filmem o životě inspirovaným vlastními emocionálními prožitky, belgický režisér a scenárista Serge Mirzabekiantz se svým celovečerním debutem Temné srdce lesa. A také režisér Wojciech Smarzowski s diváckým hitem Svatba, producent David Kelly s dokumentem Bouřlivý život Jeremyho Thomase o pětidenním výletu režiséra Marka Cousinse ve společnosti slavného britského producenta do Cannes a srbský režisér Ognjen Janković se svým filmovým debutem Zlatý kluk z prostředí mládežnického fotbalu. Závěr dne patřil dalšímu filmu z Hlavní soutěžeKanibalové, který představil jeho režisér Francesco Sossai.

V kině Edison FilmHub pokračovala profilová sekce věnovaná nizozemskému herci, režisérovi a scenáristovi Alexi van Warmerdamovi. Po projekci filmu Poslední dny Emmy Blankové a nového filmu Číslo 10 pan režisér, letošní sedmdesátník, se zaujetím diskutoval s diváky. V Café Vzlet ve Vršovicích běží do 1.5. sekce VR Cinema s pozoruhodnými projekty ve virtuální realitě.

Ve vršovickém Kině Pilotů Febiofest promítl Holčičí film za přítomnosti finské filmové i televizní režisérky a scenáristky Alli Haapasalo a herečky Eleonoory Kauhanen. Jejich Holčičí film měl premiéru na Sundance, kde vyhrál Cenu diváků, poté byl uveden v sekci Generace na Berlinale a zahajoval letošní BFI Flare.

Vyberte si z programu


Newsletter