Industry program

MFF Praha – Febiofest Industry days: Bitcoin pro filmaře

20.–23. 9. 2021
11.00 – 13.30 každý den na Zoomu
Registrace zdarma, jazyk webinářů: angličtina, bez tlumočení

Febiofest Industry přináší sérii 4 webinářů s názvem Bitcoin pro filmaře. Renomovaná bitcoinová průkopnice Alena Vránová (The Little Bitcoin Book) a Max Hillebrand – oba přicházející ze zázemí mamutích Evropských bank – se již před deseti lety rozhodli zasvětit svojí kariéru výhradně Bitcoinu. Jak se dá jejich know-how přenést do filmového světa, proč věřit Bitcoinu, jak využívat Bitcoinovou peněženku, jak správně nastavit a hlídat bitcoinové transakce a jak spustit crowdfundingovou kampaň v Bitcoinech pro váš film?

Více informací (v angličtině) zde.


MFF PRAHA – FEBIOFEST INDUSTRY DAYS: OFFLINE

21. 9. 2021
Art-n-Coffee (Pasáž českého designu, Česká národní banka), Na příkopě 860, Praha 1
jazyk programu: čeština, bez tlumočení

Regionální podpora českých filmů: 10:00–11:30

Jak fungují lokální filmové fondy? V čem všem mohou být nápomocné regionální filmové kanceláře? V rámci diskuzního panelu se představí výkonná ředitelka Prague Film Fund Tereza Moravcová, Martina Kuncová ze Středočeské filmové kanceláře, Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje a Pavlína Žipková z Czech Film Commission.

Moderuje Jan Syruček

Chybí vám scenárista? Seznamte se s vycházejícími talenty: 14:00–15:30

Asociace producentů v audiovizi (APA) společně s Katedrou scenáristiky a dramaturgie FAMU připravila prezentaci 6 studentů nebo čerstvých absolventů FAMU. Seznámit se můžete nejen osobně s autory, ale také s jejich prací, včetně autorského čtení. Každý student/absolvent představí svůj scénář pro celovečerní film.

Moderuje Julie Žáčková (Girls in Film/Unit+Sofa)

NOVÁ Kreativní Evropa - MEDIA: 17:00–18:30

Prezentace nové podoby dotačního programu Evropské unie na podporu kinematografie a audiovizuálního průmyslu. V roce 2021 bylo zahájeno nové rozpočtové období programu (2021-2027), a tak v rámci této prezentace dojde na obecné představení nového programu, včetně přehledu všech okruhů i stále otevřených výzev.

Prezentuje Vlaďka Chytilová

Vyberte si z programu


Newsletter
Festivalová taška
Kupte si
Festivalová taška