I ty jsi filmařem

I ty jsi filmařem 

Téma soutěže: FAKE NEWS, HOAX

Přihlášení do soutěže je uzavřeno.

Festival letos vyhlašuje soutěž krátkých amatérských filmů I ty jsi filmařem hned ve dvou kategoriích. Přihlásit své filmy mohou stejně jako v minulých ročnících jednotlivci (i za skupinu), nově se letos mohou přihlásit i školní týmy (základní a střední školy).

Tématem sedmého ročníku soutěže je šíření falešných a poplašných zpráv na internetu - FAKE NEWS, HOAX. Toto téma je velmi aktuální a jeho správné pochopení je důležité zejména pro děti a dospívající mládež.

V kategorii jednotlivci může soutěžit jeden či více soutěžících, přihlásit film však může jen jeden člen skupiny.
Do kategorie školní tým se mohou přihlásit maximálně tříčlenné skupiny ze základní či střední školy pod vedením učitele.

Vítěz kategorie JEDNOTLIVCI získá:

1. místo
20 000 Kč, mobilní telefon Samsung Galaxy A7 a poukaz do O2 videotéky v hodnotě 1000 Kč
2. místo
10 000 Kč, mobilní tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE 32 GB a poukaz do O2 videotéky v hodnotě 500 Kč
3. místo
5 000 Kč a poukaz na roční O2 TV v hodnotě 3 000 Kč

Vítěz kategorie ŠKOLNÍ TÝM získá:

1. místo
Finanční dar v hodnotě 30 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti + vstupenka na festival pro každého člena soutěžního týmu
2. místo
Finanční dar v hodnotě 20 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti + vstupenka na festival pro každého člena soutěžního týmu
3. místo
Finanční dar v hodnotě 10 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti + vstupenka na festival pro každého člena soutěžního týmu

Finalisté soutěže kategorie Jednotlivci také získají možnost zúčastnit se filmového workshopu, který pořádá My Street Films. Od zkušených filmařů si poslechnou užitečné rady a pod jejich odborným vedením vytvoří vlastní audiovizuální dílo.

Soutěže se může zúčastnit každý občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem. Stačí natočit krátký film či video o délce 1 až 3 minuty ve formátu wmv, mpeg, mov, avi, mp4 a v rozlišení HD 1080p. Odborná porota poté vybere finalisty, jejichž filmy budou zařazeny do oficiálního programu MFF Praha – Febiofest. Více najdete v soutěžních podmínkách.

uzávěrka přihlášek filmu je 20. února 2019. 

Soutěžní podmínky

Hlavním partnerem soutěže je společnost O2 Czech republic.

MEDIÁLNÍM PARTNEREM SOUTĚŽE JE TOTALFILM.CZ