I ty jsi filmařem

Vítězné snímky soutěže I TY JSI FILMAŘEM 2019

TÉMA SOUTĚŽE: FAKE NEWS, HOAX

Vítězem amatérské kategorie I ty jsi filmařem! se stal Filip Rzepka se snímkem World of ActorsDruhé místo získal Jan Paul s filmem Cohera a na třetím místě skončil Martin Studnický, který natočil film Hlupáci. 

V kategorii školní týmy to potom byla dvojice Darek Husták a Jakub Syrovátka s filmem Nevěřte všemu, co na internetu vidíte, druzí skončili Jan Ryba, Filip Lizner a Ondřej Veselý s filmem Moment pravdy, třetí pak Adam Závěrka a Stanislav Nacár se snímkem Buď online. 

Partnerem soutěže byla společnost O2 a ceny vítězům předala Marie Mališková, manažerka společenské odpovědnosti a sponzoringu O2, a programový ředitel festivalu Michal Hogenauer.


Tématem sedmého ročníku soutěže se stalo šíření falešných a poplašných zpráv na internetu - FAKE NEWS, HOAX. 

V kategorii jednotlivci soutěžili jeden či více soutěžících, přihlásit film však může jen jeden člen skupiny.

Do kategorie školní tým se mohli přihlásit maximálně tříčlenné skupiny ze základní či střední školy pod vedením učitele.

Vítěz kategorie JEDNOTLIVCI získal:

1. místo
20 000 Kč, mobilní telefon Samsung Galaxy A7 a poukaz do O2 videotéky v hodnotě 1000 Kč
2. místo
10 000 Kč, mobilní tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE 32 GB a poukaz do O2 videotéky v hodnotě 500 Kč
3. místo
5 000 Kč a poukaz na roční O2 TV v hodnotě 3 000 Kč

Vítěz kategorie ŠKOLNÍ TÝM získal:

1. místo
Finanční dar v hodnotě 30 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti + vstupenka na festival pro každého člena soutěžního týmu
2. místo
Finanční dar v hodnotě 20 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti + vstupenka na festival pro každého člena soutěžního týmu
3. místo
Finanční dar v hodnotě 10 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti + vstupenka na festival pro každého člena soutěžního týmu

Finalisté soutěže kategorie Jednotlivci se mohli zúčastnit se filmového workshopu, který pořádá My Street Films.

Soutěže se může zúčastnit každý občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem. Stačí natočit krátký film či video o délce 1 až 3 minuty ve formátu wmv, mpeg, mov, avi, mp4 a v rozlišení HD 1080p. Odborná porota poté vybere finalisty, jejichž filmy budou zařazeny do oficiálního programu MFF Praha – Febiofest. Více najdete v soutěžních podmínkách.

Soutěžní podmínky

O2 Czech republic - HLAVNÍ PARTNER SOUTĚŽE

 TOTALFILM.CZ - MEDIÁLNÍ PARTNER