I ty jsi filmařem

Téma soutěže: PŘÁTELSTVÍ

Přihlaste svůj film do 17. 4. 2022Festival vyhlašuje soutěž krátkých amatérských filmů I ty jsi filmařem opět ve dvou kategoriích. Přihlásit své filmy mohou stejně jako v minulém ročníku jednotlivci (i za skupinu) a školní týmy (základní a střední školy).

Tématem devátého ročníku soutěže je PŘÁTELSTVÍ. Letošní téma reflektuje nelehkou covidovou dobu, která citelně omezila vzájemné setkávání. Co pro vás přátelství znamená a jaké může mít podoby? Zašlete nám filmy, které zodpoví tyto otázky. Letos můžete téma zpracovat libovolnou formou.

V kategorii jednotlivci může soutěžit jeden či více soutěžících, přihlásit film však může jen jeden člen skupiny.

Do kategorie školní tým se mohou přihlásit skupiny ze základní či střední školy pod vedením učitele.


Vítěz kategorie JEDNOTLIVCI získá:

1. místo: 20 000 Kč

2. místo: 10 000 Kč

3. místo: 5 000 Kč


Vítěz kategorie ŠKOLNÍ TÝM získá:

1. místo: Finanční dar v hodnotě 30 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti.

2. místo: Finanční dar v hodnotě 20 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti.

3. místo: Finanční dar v hodnotě 10 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti.


Soutěže se může zúčastnit každý občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem.

Stačí natočit krátký film či video o délce 1 až 5 minut ve formátu wmv, mpeg, mov, avi, mp4 a v rozlišení HD 1080p.

Přihlášení a zaslání filmu je možné pouze přes on-line formulář.

Odborná porota poté vybere finalisty, jejichž filmy budou zařazeny do oficiálního programu MFF Praha – Febiofest. Více najdete v soutěžních podmínkách.

V případě dotazů nás, prosím, kontaktujte na email: info@febiofest.cz