Culinary cinema

Culinary cinema - Febiofest

FILMOVĚ-KULINÁŘSKÝ VEČER

Již pošesté se na Mezinárodním filmovém festivalu Praha – Febiofest představí speciální koncept Culinary Cinema, jenž propojuje aktuální kinematografickou tvorbu s jedinečným kulinářským zážitkem. Zakladateli tohoto projektu jsou bývalý ředitel festivalu Berlinale Dieter Kosslick a kurátor Thomas Struck. Kosslick se stal nově programovým konzultantem MFFP – Febiofest a je také garantem tohoto filmově-kulinářského večera.

Vzhledem k mimořádnému termínu festivalu nabídne Culinary Cinema pouze jedno speciální menu, o které se postará šéfkuchař z Grandhotel Pupp Ondřej Koráb. Projekce filmu Čokoláda pana H. proběhne v neděli 20. září v kinosále multikina Cinema City Slovanský dům a čtyřchodové menu inspirované filmem včetně vybraných vín se bude podávat v přilehlé Empire Hall.

Komentovanou večeři bude uvádět již tradičně moderátorka Jolana Voldánová.

HLAVNÍM PARTNEREM CULINARY CINEMA JE SPOLEČNOST 

POTTEN & PANNEN - STANĚK GROUP A JEJÍ GOURMET ACADEMY.

Ondřej Koráb

Ondřej Koráb

Zkušenosti sbíral v restauracích v Anglii a v Kanadě, vařil v hotelu Mandarin Oriental v Praze i v Londýně, v pražských hotelech Augustine, Kempinski Hybernská, nebo v The Grand Mark. Jeho předposledním působištěm byl michelinský Marcus v Londýně a nyní pracuje jako šéfkuchař v Grandhotel Pupp v Karlových Varech. Má za sebou úspěchy na kuchařských soutěžích, food festivalech, i vaření pro světové osobnosti.

neděle 20. 09. 2020, 18:00

Čokoláda pana H.

Režie: Takashi Watanabe
Japonsko, 2019, 84 min

Řemeslná výroba čokolády jako umělecké vyjádření podobající se poezii či hudbě – i tak by se dalo označit sladké potěšení z dílny japonského cukráře Hironobu Cujigučiho. Držitel pěti ocenění prestižního pařížského veletrhu čokolády Salon du Chocolat by se svým nevídaným kulinářským dílem vycházejícím z japonských tradic rád získal toto ocenění i po šesté. Lyrický dokumentární portrét sleduje cestu za jedinečnou sladkou chutí s příměsí rýžové mouky a čajových lístků.

Takashi Watanabe od roku 2003 pracuje v TV Asahi Productions, kde se v rámci televizního zpravodajství podílel na rozhovorech s více než stovkou spisovatelů, politiků a obchodníků. Jedinečný filmový dokument Le Chocolat de H je jeho celovečerní debut.

Ondřej Koráb
Samuraj čokolády

Omlouváme se, pro mimořádný termín festivalu nejsou vstupenky k dispozici.

 

Newsletter
Placky
Kupte si
Placky