Profil festivalu

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 

Festival byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Akce pořádaná zpočátku téměř bez finanční podpory, ale s o to větším nadšením pro přátele a filmové fanoušky se během let proměnila ve významný filmový festival.

MFF Praha – Febiofest garantuje ve všech kinosálech výjimečnou technickou kvalitu promítání pro všechny formáty, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky. Festival nabízí také bohatý doprovodný program.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na Mezinárodním filmovém festivalu Praha – Febiofest umělci jako například Catherine Deneuve, Bille August, Arnaud Desplechin, Leos Carax, Mark Gatiss, Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Carlos Saura, Bruno Ganz, Claudia Cardinale, Louis Garrel nebo Peter Strickland.

Iva Janžurová

Iva Janžurová

Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a známým hostům přitahuje festival každý rok stále početnější publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku.

Festival je primárně zaměřen na celovečerní snímky, nabízí divákům nejlepší filmy současné světové kinematografie, distribuční premiéry, retrospektivy a pocty filmovým osobnostem.

Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci regionálních ozvěn. Febiofest tak nabízí možnost zhlédnout kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město.

HLAVNÍ SOUTĚŽ MFF PRAHA – FEBIOFEST 2022

Hlavní soutěž se soustředí na ty nejpůsobivější a nejodvážnější autorské filmy z celého světa. Soutěž se věnuje zejména mladým tvůrcům, představuje debuty a druhé filmy talentovaných filmařů. Mnohé z těchto snímků už za sebou mají úspěšné uvedení na významných mezinárodních festivalech.

SOUTĚŽ KOMEDIÍ MFF PRAHA – FEBIOFEST 2022

Mezinárodní soutěž, která přináší výjimečné komedie z celého světa. Komedie jsou stylově velmi odlišné, spojuje je touha reflektovat realitu s humorem a proměnit svět k lepšímu prostřednictvím smíchu, nikoli zbraní.

Amnesty International Febiofest Award 2022

Ve spolupráci s českou pobočkou Amnesty International se udílí cena Amnesty International Febiofest Award. Do této soutěže jsou vybrány snímky napříč všemi sekcemi, které se týkají tematiky svobody, lidských práv, svobodného vyjadřování a boje za důstojný život.


Statut festivalu naleznete níže.