Profil festivalu

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 

Festival byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Akce pořádaná zpočátku téměř bez finanční podpory, ale s o to větším nadšením pro přátele a filmové fanoušky se během let proměnila ve významný filmový festival.

MFF Praha – Febiofest garantuje ve všech kinosálech výjimečnou technickou kvalitu promítání pro všechny formáty, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky. Festival nabízí také bohatý doprovodný program.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na Mezinárodním festivalu Praha – Febiofest umělci jako například Catherine Deneuve, Bille August, Arnaud Desplechin, Leos CaraxMark Gatiss, Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Nikita Michalkov, Carlos Saura, Bruno GanzClaudia Cardinale, Louis Garrel nebo Peter Strickland.

Catherine Deneuve

Catherine Deneuve

Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a známým hostům přitahuje festival každý rok stále početnější publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku.

Festival je primárně zaměřen na celovečerní snímky, nabízí divákům nejlepší filmy současné světové kinematografie, distribuční premiéry, retrospektivy a pocty filmovým osobnostem.

Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci regionálních ozvěn. Febiofest tak nabízí možnost zhlédnout kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město. MFF Praha – Febiofest dokonce překračuje i hranice – na Slovensko.


HLAVNÍ SOUTĚŽ MFF PRAHA – FEBIOFEST 2020

27. MFF Praha – Febiofest poprvé uvádí novou dramaturgickou osu - Hlavní soutěž, ve které bude uveden výběr sedmi nejnovějších autorských snímků nastupujících světových filmařů. Snímky  Hlavní soutěže bude hodnotit odborná porota složená z filmových profesionálů. 

SOUTĚŽ KOMEDIÍ MFF PRAHA – FEBIOFEST 2020

Nová soutěžní sekce s názvem Soutěž komedií se soustředí na artově zaměřené komediální snímky, které reflektují aktuální dění. V programu festivalu mají prominentní místo. Porota této soutěžní sekce je složena ze 33 členů – vybraných filmových fanoušků a čestným předsedou poroty, kterou je významná česká osobnost.  

INDUSTRY DAYS MFF PRAHA – FEBIOFEST 2020

Industry Days jsou určeny filmovým profesionálům a studentům filmových škol. Představí program přednášek a panelových diskuzí a nově prezentaci projektů českých tvůrců ve výrobě a v postprodukci Czech Works in Progress ve spolupráci se Státním fondem kinematografie / Czech Film Center, ale i nové projekty inspirativních filmařů. Pod vedením mezinárodních lektorů se filmaři zaměřují na tvorbu marketingových strategií a outreach kampaní, absolvují dramaturgické a střihové konzultace, projednají možnosti uvedení svých filmů s dramaturgy světových festivalů či získají sales agenta.

Amnesty International Febiofest Award 2020 

Už šestým rokem pokračuje spolupráce české pobočky Amnesty International a Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Letos bylo z programové nabídky festivalu vybráno osm filmů, které se týkají tematiky svobody, svobodného vyjadřování, lidských práv a boje za důstojný život. Cenu Amnesty International Febiofest získá jen jeden snímek, ale prostřednictvím všech uvedených filmů se Amnesty International snaží poukázat na nespravedlnost a bezpráví, k nimž v naší společnosti dochází, a stejně tak na hrdiny, kteří jsou schopni a ochotni se jim vzepřít a svůj boj nevzdat.


Festivalové tričko - ...
Kupte si
Festivalové tričko - ...