Porota a ceny

Hlavní soutěž a její porota

Prestižní pětici snímků v Hlavní soutěži, posoudí tři čeští filmoví profesionálové. Dva z nich také na festivalu uvedou svůj film, Beata Parkanová svůj debut Chvilky, Slávek Horák novinku Havel. Porotu doplní herečka Anna Polívková.

Divácká porota

PŘIHLÁŠKY JSOU UZAVŘENY.

Staňte se členem divácké poroty 27. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest!
Porota je složená ze 33  filmových fanoušků v  čele s  čestným předsedou.
Během festivalu porota posuzuje a vybírá ze 7 soutěžních snímků.
Vítězný film získá finanční odměnu ve výši  3 000 eur.
Cenu vítězi předá předseda poroty na slavnostním zakončení festivalu.

Porotcem se může stát kdokoliv ve věku od 15 let s jakýmkoliv vzděláním, profesí či zájmy. Členy poroty vybírá čestný prezident festivalu Fero Fenič. Vybraní porotci se zavazují účastnit se setkání poroty v týdnu před festivalem a ve dnech festivalu navštívit určená filmová představení, která bodově ohodnotí.

Porotci získají festivalovou akreditaci Jury, pozvánku na slavnostní zakončení festivalu na 24. září a možnost poznat zákulisí filmového festivalu.

K roli porotce se nevztahuje nárok na ubytování, cestovné či ušlou mzdu nebo jiný honorář.

V  roce 2019 rozhodla o vítězi festivalové ceny třiatřicetičlenná porota složená z filmových fanoušků v čele s čestným předsedou Janem Saudkem.

V minulosti se této role ujali například Marta Kubišová, Jan Kaplický, Věra Čáslavská, Dagmar Havlová, Juraj Herz, David Černý, Miroslav Ondříček, Theodor Pištěk a další.


Pro vyplnění přihlášky do poroty je nutné nejprve se přihlásit do databáze Eventivalu (pokud v ní ještě nejste zaregistrování). Po úspěšné registraci v Eventivalu použijte modul „Přihláška do divácké poroty“ v levé části Visitor Page. Pro odeslání přihlášky je potřebné vyplnit všechna políčka označená * a nahrát svou fotografii (max. 10 MB). Přihlášku můžete vyplnit i v češtině – stránku si kdykoliv můžete přepnout do češtiny na horní liště. Kontakt: gucka@febiofest.cz
Festivalové tričko - ...
Kupte si
Festivalové tričko - ...