Porota a ceny

Divácká porota

Staňte se členem divácké poroty 27. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest!
Porota je složená ze 33  filmových fanoušků v  čele s  čestným předsedou.
Během festivalu porota posuzuje a vybírá ze 7 soutěžních snímků.
Vítězný film získá finanční odměnu ve výši  3 000 eur.
Cenu vítězi předá předseda poroty na slavnostním zakončení festivalu.

Porotcem se může stát kdokoliv ve věku od 15 let s jakýmkoliv vzděláním, profesí či zájmy. Členy poroty vybírá čestný prezident festivalu Fero Fenič. Vybraní porotci se zavazují účastnit se setkání poroty v týdnu před festivalem a ve dnech 20. až 22. března 2020 navštívit celkem sedm určených filmových představení, která bodově ohodnotí.

Porotci získají festivalovou akreditaci Jury, pozvánku na slavnostní zakončení festivalu na 27. března a možnost poznat zákulisí filmového festivalu.

K roli porotce se nevztahuje nárok na ubytování, cestovné či ušlou mzdu nebo jiný honorář.

V  roce 2019 rozhodla o vítězi festivalové ceny třiatřicetičlenná porota složená z filmových fanoušků v čele s čestným předsedou Janem Saudkem.

V minulosti se této role ujali například Marta Kubišová, Jan Kaplický, Věra Čáslavská, Dagmar Havlová, Juraj Herz, David Černý, Miroslav Ondříček, Theodor Pištěk a další.

Přihlášky jsou uzavřeny.

Pro vyplnění přihlášky do poroty je nutné nejprve se přihlásit do databáze Eventivalu (pokud v ní ještě nejste zaregistrování). Po úspěšné registraci v Eventivalu použijte modul „Přihláška do divácké poroty“ v levé části Visitor Page. Pro odeslání přihlášky je potřebné vyplnit všechna políčka označená * a nahrát svou fotografii (max. 10 MB). Přihlášku můžete vyplnit i v češtině – stránku si kdykoliv můžete přepnout do češtiny na horní liště. Kontakt: gucka@febiofest.czFestivalové tričko - ...
Kupte si
Festivalové tričko - ...