28. MFF Praha – Febiofest: Druhý den

19. 9. 2021, 08:00
MFF Praha - Febiofest

Festivalový program se rozjel na plno, a to i s účastí tvůrců z celého světa na několika projekcích.

Herec Péter Franciskai a střihač Gábor Pál Terence Gelencsér na Febiofest přivezli film Les – vidím tě všude (sekce Panorama: Ikony), se kterým režisér Bence Fliegauf soutěžil na letošním Berlinale. Stephen Daldry, režisér filmových hitů jako Hodiny, Billy Elliot nebo Předčítač, osobně uvedl projekci svého nového TV filmu Together. Po červeném koberci se prošla delegace k novému filmu režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka Minuta věčnosti (sekce Panorama: Nové proudy, Gala). Na cestě k divákům svůj film doprovodila také delegace k thrilleru Hrana zlomu, žánrovému debutu režiséra Emila Křižky (sekce Planet Dark).

Jeden z nejvýznamnějších evropských nezávislých producentů Mike Downey po projekci válečného dramatu Mrtvá hlídka, které koprodukoval, sdílel své cenné profesní zkušenosti v rámci masterclass.

Velmi oblíbená sekce Culinary Cinema, moderovaná tradičně Jolanou Voldánovou, naservírovala dokument Funke o americkém šéfkuchaři Evanu Funkeovi. Po projekci v Cinema City Slovanský dům se v Restauraci Obecní dům podávalo speciální čtyřchodové menu vytvořené ve vyhlášené italské restauraci La Finestra in Cucina.

V kině Edison Filmhub si scenáristka Marie Jose Sanselme po projekci svého filmu Laila v Haifě (sekce Panorama: Ikony) popovídala s diváky. Stejně tak němečtí filmaři Henrika Kull po projekci filmu Štěstí (sekce Queer Now) v Kině Pilotů a Bastian Günther po filmu Jeden z těch dnů (sekce Panorama: Nové proudy) v Cinema City Slovanský dům. Svůj celovečerní hraný debut Smysl života (Hlavní soutěž) divákům osobně představila také irská režisérka, scenáristka a producentka Ruth Meehan.

V rámci doprovodného programu můžete využít festivalovou CHILL ZONU v Crystal Gardens. Čekají na vás originální filmové drinky a bohatý hudební program.

Vyberte si z programu


Newsletter