Novinka Rudolfa Havlíka oslavila premiéru na Febiofestu

18. 9. 2021, 20:00
MFF Praha - Febiofest

Světovou premiéru si na 28. MFF Praha – Febiofest užili tvůrci českého snímku Minuta věčnosti. Početnou delegaci originálně uvedli režisér Rudolf Havlík a producent Petr Erben, který barvitě popsal práci každého člena štábu.

V obecenstvu, s nímž se tvůrci nakonec i vyfotili, zasedl také kardiochirurg Jan Pirk, který i přes své pracovní vytížení poskytl režisérovi odborné rady. Jiří Langmajer si totiž ve filmu zahrál kardiochirurga, který musí zvládnout nejtěžší operaci svého života. V roli jeho dcery se představuje Martina Babišová, známá např. z filmu Shoky a Morthy: Poslední velká akce. „Na Islandu nás bylo devět, takové společenstvo prstenu, a byl to moc hezký zážitek,” vzpomínala mladá herečka. „Fascinující práce na fascinujícím místě,” shrnul natáčení Jiří Langmajer.

Film vznikl vlastně náhodou. Během pandemie jsme neměli co dělat, tak jsme se rozhodli natočit malý velký film na Islandu, jediném místě, kam se před rokem dalo jet,” vyprávěl Rudolf Havlík, který má za sebou divácky úspěšné tituly Pohádky pro Emu nebo Po čem muži touží. Jeho novinka o vztahu otce a dcery vznikla rychle, poslední verzi scénáře prý herci četli až v letadle cestou na Island. „Jsem na štáb i na ten film pyšný a věřím, že si velké plátno zaslouží,” uvedl režisér.

Minutu věčnosti na Febiofestu uvidíte i 22. 9. a v rámci regionálních Ozvěn v Českých Budějovicích, Brně, Prostějově, Zlíně a Ostravě.

Vyberte si z programu


Newsletter