Maďarské duo uvedlo novinku Bence Fliegaufa

18. 9. 2021, 12:00
MFF Praha - Febiofest

Dva herci přijeli na MFF Praha – Febiofest uvést novinku známého maďarského režiséra Bence Fliegaufa Les – vidím tě všude. Péter Tamás Fancsikai a Gábor Pál Terence Gelencsér se ovšem na snímku, který s úspěchem soutěžil na letošním Berlinale, podíleli i jinak. Jeden hudebně a druhý jako střihač.

Hraju už od puberty, ale s Bencem jsem pracoval jen jako vedoucí produkce – než mi nabídl roli v tomto filmu. A protože taky skládám hudbu pro videohry, začali jsme se bavit i o hudbě pro Les,“ popsal své zapojení Péter Tamás Fancsikai, který jako teenager miloval Fliegaufův debut Houština, na nějž novinka nepřímo navazuje. Pro střihače Gábora Pála Terence Gelencséra šlo o první větší film. „Hodně jsem se u toho naučil,“ pochvaloval si. I on se nakonec ve snímku složeném ze sedmi psychologických rozborů každodenních situací objevil jako herec: „Mám z puberty nějaké herecké zkušenosti, tak jsem Bencovi říkal, že kdyby potřeboval, může se na mě obrátit.

Film vznikal během pandemie. Vzhledem k tomu, že ho tvoří setkání dvou až tří postav v bytě, na výsledku se omezení tolik neprojevila. „Během lockdownu jsme netočili, ale jinak byl štáb malý a jako nezávislá produkce jsme byli flexibilní,“ uvedl Peter. „Byli jsme doma a nedělali nic, takže práce na tomto filmu nám pak dala smysl ve světě, kde nic jiného smysl nedávalo,“ podotkl Gábor. Les – vidím tě všude je prvním snímek Bence Fliegaufa od Lily Lane před šesti lety. „Situace pro nezávislé filmaře není v Maďarsku už dlouho ideální, současní politici nepodporují nezávislé myšlení, takže z oficiálních zdrojů finance nedostanete,“ upozornil Peter.

Vyberte si z programu


Newsletter