28. MFF Praha – Febiofest: Čtvrtý den

21. 9. 2021, 08:00
MFF Praha - Febiofest

Další velkou filmovou událostí v programu 28. ročníku MFF Praha – Febiofest byla světová předpremiéra nového československého koprodukčního filmu Kryštof. Po polední tiskové konferenci následovala večerní premiéra, jak se sluší a patří – s červeným kobercem i delegací tvůrců, ve které nechyběl režisér Zdeněk Jiráský, producenti Marián Urban a Olga Raitoralová, herci Mikuláš Bukovjan, David Uzsák a Stanislav Majer.

Rušno samozřejmě bylo i v dalších sálech Cinema City Slovanský dům. Producent Guy Heeley uvedl TV film Together, estonský režisér Lauri Randla představil svůj film Sbohem Sovětský svaze (Soutěž komedií), stejně jako Gary Lennon, jeden z režisérů dokumentu Castrovi špioni (sekce Docs). Norský kameraman Sturla Brandth Grovlen, který má na festivalu celou sekci i vlastní masterclass (21. 9., Edison Filmhub), se v pondělí v kině Edison Filmhub osobně zúčastnil projekce filmu Kamenné srdce, mimo jiné oceněného Queer lvem v Benátkách. Francouzská filmařka Marie-Castille Mention-Schaar přivezla na Febiofest novinku Dobrý člověk – projekce se konala v Kině Pilotů.

V pondělí dopoledne se sešla porota Amnesty International Febiofest Award 2021, aby rozhodla o letošním vítězi – oficiálně bude oznámen během slavnostního zakončovacího večera ve čtvrtek 23. září. Neobvyklý pohled na Prahu pak nabídl hostům festivalu netradiční průvodce.


Vyberte si z programu


Newsletter