DOCS SECTION DELIVERS ARTISTIC, SOCIAL AND NATURE DOCUMENTARIES

1. 3. 2020, 11:36
MFF Praha – Febiofest

The festival’s only purely documentary section presents docs accenting artistic, social and nature themes in an audience-friendly manner.

The festival has built on last year’s cooperation with the company Channels represented by National Geographic CR and included the nature series Hostile Planet in the programme. The new series delivers glorious, unique images and is hosted by the popular British adventurer Bear Grylls. The festival is presenting this series free of charge.

Na festivalu v Sundance 2019 upoutal pozornost zkušený hudební dokumentarista Nick Broomfield milostným příběhem s názvem Marianne a Leonard. Film o vztahu Leonarda Cohena a dvaadvacitileté Marianne Ihlen je intimním záznamem života ženy, která byla inspirací jedné z nejkrásnějších písních o lásce „So Long Marianne“. Snímek zaznamenává zrod hlubokého milostného vztahu na pozadí umělecké svobodomyslné společnosti na ostrově Hydra v 60. letech.

Kritický pohled na postavení žen v Rusku nabízí dokument Škola svádění. Trojice žen se učí, jak být svůdná a ovládat muže prostředky, které jsou daleko za hranicí korektního společenského chování. Režisérka Alina Rudnitskaya uvedla svůj film na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Curychu, kde se podělila i o svoje vlastní svědectví. 

School of Seduction

School of Seduction

Choose from programme


Newsletter