Filmy ze světových festivalů na MFF Praha – Febiofest 2022

27. 4. 2022, 09:33
MFF Praha - Febiofest

29. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest začíná už 28. dubna!

Ani letos v programu nechybí filmy prověřené prestižními světovými festivaly, očekávané domácí i zahraniční novinky, pozoruhodné filmové počiny. Během sedmi dnů, do 4. května, Febiofest uvede více než 90 filmů v soutěžních a nesoutěžních sekcích, včetně nové sekce Ukrajina: střed Evropy. Online předprodej vstupenek běží na https://www.febiofest.cz/vstupenky

Tipy z programu MFF Praha – Febiofest 2022 - Filmy ze světových festivalů:

Muréna

Intimní drama vypráví o dospívající Julii, která vyrůstá na pobřeží chorvatského moře a pokouší se vymanit z područí tyranského otce. Snímek rodačky z Dubrovníku Antonety A. Kusijanovic získal cenu Zlatá kamera pro nejlepší debut na festivalu v Cannes 2021. Producentsky jej zaštítil Martin Scorsese. Představitelka hlavní role Gracija Filipović byla vybrána na Berlinale mezi letošní Shooting Stars. Febiofest uvádí film Muréna v Hlavní soutěži.

Západ slunce

Alice a Neil se musí předčasně vrátit z tropické dovolené do Británie, aby se postarali o jednu tragickou záležitost ohrožující jejich velké rodinné bohatství. Neil se však náhle rozhodne v Acapulcu zůstat. Když se pak Neilova bohatá rodina dostane do hledáčku místních lupičů, události naberou rychlý spád. V roli Neila exceluje Tim Roth. Západ slunce měl premiéru v Benátkách, byl uveden také v Torontu a dočkal se vřelé kritické odezvy.

Bergmanův ostrov

Filmaři Tony a Chris dostanou příležitost strávit v rámci umělecké rezidence několik týdnů na ostrově Fårö, přímo v místech, kde žil a tvořil Ingmar Bergman. Pobyt a práce na svých vlastních scénářích však brzy začnou pár oddělovat. Zatímco se úspěšný Tony stará o rozvíjení své kariéry, Chris se snaží proniknout do tajemného, inspirativního i problematického Bergmanova světa. Snímek Bergmanův ostrov soutěžil o Zlatou palmu a promítal se na řadě dalších festivalů.


Tim Roth (Západ slunce)

Tim Roth (Západ slunce)

Vyberte si z programu


Newsletter