Zábavný souboj hereckých eg pomohl jeho režisérovi přežít pandemii

20. 9. 2021, 11:00
MFF Praha - Febiofest

MFF Praha – Febiofest dává výjimečným televizním dílům šanci ukázat se na plátně, díky sekci TV Now. V ní se letos českým divákům představila celá první řada zábavného pandemického sitcomu Inscenace. Ten sleduje, jak se režisér Simon Evans snaží během lockdownu po zoomu nacvičit divadelní hru s Michaelem Sheenem a Davidem Tennantem.

Ten seriál mi pomohl přežít,“ svěřil se divákům v Praze Simon Evans, který lockdown trávil s rodiči a sestrou v Oxfordu. „Nezmíníme v něm to slovo na K ani slovo virus, ale popisujeme peklo i humor izolace, pocity osamělosti a zbytečnosti a jak je důležité spojení s lidmi,“ uvedl. „A taky tam zachycuju svou lásku a frustraci z herců,“ doplnil.

Muž, který na jevišti režíroval Orlanda Blooma, Andrewa Scotta nebo Jamese Nortona, Inscenaci režíroval i napsal. „Asi 85 % je můj text, na improvizaci v první řadě moc času nebylo, na vytvoření celého seriálu jsme měli totiž jen šest týdnů, a to počítám ode dne, kdy jsme začali psát, do premiéry na BBC,“ prozradil autor. Na BBC se vysílaly 15minutové epizody, když ale seriál pro určitá teritoria koupil Netflix, režisér musel díly na jejich přání prodloužit na 22 minut.

Evans se do zoom obrazovek snažil dostat co nejvíc pohybu, jejich pozadí nicméně určil skutečný život v domácnostech Tennantů a Sheenů. „David má pět dětí, takže se neustále připojoval z jiné místnosti, podle toho, kde se děti učily. Michael naopak zůstával v jednom pokoji, kde má nejsilnější wifi. V jedné recenzi jsem si pak přečetl, že tím dobře vyjadřujeme, jak je David rozlítaný a Michael usazený,“ smál se Evans, který mimochodem oba herce naživo potkal až před měsícem.

Po úspěchu první řady vznikla i druhá série a nějaký čas Evans připravoval také americkou verzi. Z ní však nakonec sešlo vzhledem k rozvolnění opatření v Los Angeles.

Vyberte si z programu


Newsletter