Tipy z programu MFF Praha – Febiofest 2022: Divácké filmy a komedie

27. 4. 2022, 13:47
MFF Praha - Febiofest

Dobrý šéf

Majitel závodu na výrobu průmyslových vah napjatě očekává příchod kontrolní komise, která by jeho podniku mohla udělit pečeť kvality. Včas se proto snaží vyřešit problémy svých zaměstnanců. A překračuje přitom všechny myslitelné hranice. Černá komedie s Javierem Bardemem získala šest cen Goya a s úspěchem se hrála na řadě festivalů, od San Sebastiánu po Palm Springs. Febiofest uvádí film Dobrý šéf v Soutěži komedií.


Javier Bardem (Dobrý šéf)

Javier Bardem (Dobrý šéf)


Je to jen úlet, miláčku

Krize středního věku nešetří ani zdánlivě dokonalé páry. Vypořádat se s ní musí i spisovatel Paul a herečka Emilia. Zapomenou na šediny, vrásky a uvadající sex-appeal a začnou si užívat jako za mlada. Koneckonců, padesát je prý nových třicet. Jenže stojí všechny ty radovánky za to? I když je v sázce rozvod? Německý režisér Florian Gallenberger, držitel Oscara za krátkometrážní snímek Quiero Ser, natočil divácky vděčný film naplněný situacemi jako ze života. Febiofest uvádí film Je to jen úlet, miláčku v Soutěži komedií.

Je to jen úlet, miláčku

Je to jen úlet, miláčku


Vévoda z Wellingtonu

Šedesátník Kempton Bunton není zrovna příkladný manžel – ani poslušný občan. Jeho kampaně za to, aby měli důchodci zadarmo televizní stanici BBC, si ovšem nikdo nevšímá. Než v roce 1961 ukradne Goyův portrét vévody z Wellingtonu, za nějž podle jeho názoru dala britská Národní galerie absurdně moc peněz. V hlavních rolích vynikají Jim Broadbent a Helen Mirren. Energický příběh podle skutečných událostí, natočený v nejlepší tradici britských komedií, je posledním filmem režiséra Rogera Michella (mimo jiné tvůrce populární romantické komedie Notting Hill). Vévoda z Wellingtonu je zahajovacím filmem 29. MFF Praha – Febiofest.

Jim Broadbent a Helen Mirren (Vévoda z Wellingtonu)

Jim Broadbent a Helen Mirren (Vévoda z Wellingtonu)


29. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest začíná už 28. dubna!

Ani letos v programu nechybí filmy prověřené prestižními světovými festivaly, očekávané domácí i zahraniční novinky, pozoruhodné filmové počiny. Během sedmi dnů, do 4. května, Febiofest uvede více než 90 filmů v soutěžních a nesoutěžních sekcích, včetně nové sekce Ukrajina: střed Evropy. Online předprodej vstupenek běží na https://www.febiofest.cz/vstupenky.

Vyberte si z programu


Newsletter