Členka canneské poroty představila svou Chůvu

1. 5. 2022, 12:00
MFF Praha - Febiofest

V květnu můžete kanadskou filmařku a herečku Moniu Chokri potkat na festivalu v Cannes, kde bude působit jako členka poroty soutěže krátkých filmů. Tento víkend zavítala do Prahy na Febiofest, kde se se svou novinou Chůva uchází o přízeň divácké poroty v Soutěži komedií.

Příběh svobodomyslné chůvy, která převrátí vzhůru nohama jednu rodinu, vychází z divadelní hry – její autorka Catherine Léger napsala i scénář filmu. „Já přispěla svými režisérskými nápady, přidala jsem např. prvky hororu a erotických filmů, abych vytvořila divnější prostředí. Chůvu totiž chápu jako postavu, která je schopná zhypnotizovat ostatní,“ uvedla Monia Chokri na debatě po projekci.

Feministické téma snímku je dnes velmi aktuální, režisérka mu ale záměrně dodala sedmdesátkový vizuál. „Ten film je pro mě hlavně o dominanci. I v roce 2022 mluvíme o genderové diskriminaci a rovnosti a já se ptám: Proč je to stále ještě téma? Proč ten boj pořád vedeme? Tou starou estetikou říkám, že téma mého filmu je odvěké,“ říká filmařka, která si ve snímku i sama zahrála.

Další projekce filmu na MFF Praha – Febiofest 1.5. od 15:00 h a 2.5. od 14:15 h.

Vyberte si z programu


Newsletter