Belgický režisér odhalil Temné srdce lesa

1. 5. 2022, 12:00
MFF Praha - Febiofest

Citlivý film o intenzivním vztahu dvou mladých lidí Temné srdce lesa doprovodil na MFF Praha – Febiofest jeho režisér, Belgičan Serge Mirzabekiantz.

Divákům prozradil, že původně chtěl o mladistvých bez rodičů natočit dokument. Když se rozhodl pro hraný snímek, hodně času věnoval výběru těch pravých představitelů ústředního páru. „Bylo důležité, aby mezi nimi fungovala chemie. Dlouho jsme hledali herce, nakonec jsme vybrali čtyři kluky a čtyři holky a zkoušeli jsme, která kombinace funguje nejlépe,“ přiblížil režisér a dodal, že mu šlo o to zachytit své protagonisty ve věku, „kdy jsou ještě dětmi, ale už je vidět, jací dospělí se z nich stanou“.

Serge Mirzabekiantz, který se původně živil jako lékárník, má rád filmy Tarkovského nebo Zvjaginceva, pro svůj celovečerní debut se ale víc inspiroval obrazy od Rembrandta či Bruegela. A také lesem. „Les je místo plné tajemství, chtěl jsem i ve filmu zanechat dojem, že v něm můžete potkat cokoli – pohádku i realitu. Les je v mém snímku samostatná postava,“ uvedl režisér. Obecenstvu pak na závěr debaty prozradil, co chystá dál. „Temný policejní film jménem Napij se tmy. Mělo by tam být víc akce.“

Další projekce filmu na MFF Praha – Febiofest 1.5. od 19:30 h a 2.5. od 21:15 h.

Vyberte si z programu


Newsletter