29. MFF Praha – Febiofest: Čtvrtý den

2. 5. 2022, 08:00
MFF Praha - Febiofest

Letošní Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest vstoupil do druhé poloviny a na všech místech v metropoli, kde se festival koná, je stále nebývale rušno. V Art Nouveau Palace Hotelu se sešli členové letošní divácké poroty, aby hlasovali o vítězích Soutěže komedií 29. ročníku MFF Praha – Febiofest. V centru dění, v Cinema City Slovanský dům, byla porotkyně Hlavní soutěže, irská režisérka a střihačka Emer Reynolds, hostem speciálního uvedení svého dokumentu Hranice vesmíru. Velký divácký zájem provázel projekci komedie Vévoda z Wellingtonu s úvodem a závěrečnou diskusí s producentkou Nicky Bentham. Producent Tomáš Srovnal a přední český mistr filmového zvuku Jiří Klenka uvedli koprodukční film Zázrak, na kterém se oba podíleli.

Kino Ponrepo hostilo novou sekci Ukrajina: Střed Evropy. Zasvěcený úvod ukrajinské filmové vědkyně Larysy Naumovy předznamenal projekci poetického snímku Kamenný kříž z roku 1968, který patří do zlatého fondu ukrajinské kinematografie a který zachycuje život karpatských horalů v 19. století.

V Café Vzlet vyvrcholil víkendový program sekce VR Cinema, která se po loňské úspěšné premiéře konala v novém, širším konceptu. Od pátku do neděle vždy v hodinových “slotech“ nabídla 11 pozoruhodných interaktivních projektů uvedených na světových festivalech, jako jsou Benátky, Sundance nebo Tribeca.

Pozvání na letošní 29. ročník MFF Praha Febiofest přijali respektovaní filmoví profesionálové z celého světa. Někteří vyrazili na prvomájovou procházku Prahou. Další z hostů, významný britský producent David Kelly, se setkal s českým režisérem Václavem Marhoulem.

Vyberte si z programu


Newsletter