Masterclass na 28. ročníku MFF Praha – Febiofest

16. 9. 2021, 12:00
MFF Praha - Febiofest

1. Masterclass – host Mike Downey / 18. 9. / 18:44 h /Cinema City Slovanský dům, sál 4

Vzácným hostem první masterclass je přední nezávislý producent Mike Downey, jehož zásluhou vznikly filmy jako Sokoli, Bathory nebo Mrtvá hlídka. Projekce právě tohoto válečného dramatu z roku 2002 bude od 17.00 h předcházet samotné masterclass. Mike Downey se producentsky podílel také na filmu Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli a slovenském filmu Služebníci. Masterclass, kterou vás provede filmový producent Keith Potter, je jedinečnou a bezprostřední příležitostí dozvědět se mnoho zajímavého od významné osobnosti evropského filmu. Masterclass je přístupná zdarma – jen je zapotřebí vyzvednout si v pokladně kina vstupenku.

2. Masterclass – host Mahnaz Mohammadi / 21. 9. / 18:22 h / Edison Filmhub

V druhé masterclass přivítáme íránskou režisérku a aktivistku za práva žen Mahnaz Mohammadi. Svůj první film natočila o ženách bez domova, které žijí v útulku. Snímek Syn-Matka získal několik cen na mezinárodních festivalech – včetně Amnesty International Febiofest Award 2020. Velkou pozornost vzbudil také její dokument Travelogue, po jehož premiéře nesměla Mahnaz Mohammadi opustit zemi. Za svůj protirežimní aktivismus byla několikrát vězněna. Debata, moderovaná zástupci Amnesty International, se bude věnovat především lidskoprávní tematice, ale diváci se samozřejmě mohou zeptat i na cokoliv k filmům. Masterclass bude pouze v angličtině. Masterclass je přístupná zdarma – jen je zapotřebí vyzvednout si v pokladně kina vstupenku.

3. Masterclass – host Sturla Brandth Grøvlen / 21. 9. / 20:57 h / Edison Filmhub

V rámci pravidelného kurátorského bloku ozdravných projekcí (Mentální hygiena) si pro vás predátor filmové kritiky, festivalový dramaturg, moderátor rozhlasové show Čelisti a přední psychosomatik Aleš Stuchlý připravil masterclass se špičkovým norským kameramanem Sturlou Brandthem Grovlenem. MFF Praha – Febiofest 2021 v rámci sekce Profil: Sturla Brandth Grøvlen uvede filmy Shirley s Elisabeth Moss v hlavní roli, oceňované Kamenné srdce, českým divákům velice dobře známý oscarový snímek Chlast a novinku Last and First Man. Třeba i na práci právě na těchto filmech slavný kameraman během masterclass zavzpomíná. Masterclass bude pouze v angličtině. Masterclass je přístupná zdarma – jen je zapotřebí vyzvednout si v pokladně kina vstupenku.


Všechny masterclass jsou přístupné zdarma – stačí si vyzvednout v pokladně kina vstupenku.

Vyberte si z programu


Newsletter