28. MFF Praha – Febiofest: Šestý den

23. 9. 2021, 08:00
MFF Praha - Febiofest

Letošní MFF Praha – Febiofest jde do finále!

Příležitost osobně uvést svůj film a setkat se s diváky si ve středu 22. září nenechalo ujít hned několik renomovaných tvůrců: Režisérka stylizované černé komedie Kolotoč marnosti (sekce Girls in Film) Daria Woszek, oceňovaná umělecká fotografka a režisérka dokumentu o světoznámé bangladéšské surfařce Beze strachu (sekce Docs) Heather Kessinger, francouzská herečka s kosovskými kořeny Luàna Bajrami se svým režijním debutem Vrch řvoucích lvic (sekce Generace), rumunský divadelní a filmový režisér Eugen Jebeleanu se svým filmem Pole vlčího máku (sekce Queer Now), herečka a režisérka Michela Andreozzi s nanejvýš aktuální komedií Rodiče versus influenceři (Soutěž komedií) a také režisérka Sandra Wolner spolu se scenáristou Roderickem Warichem, kteří představili film Když už se jeden narodí (sekce Panorama: Nové proudy).

Režisér Ivan Ostrochovský se zúčastnil projekce filmu Služebníci, se kterým vyhrál Hlavní soutěž MFF Praha – Febiofest 2020. Letos zasedl Ivan spolu s hercem a režisérem Jiřím Mádlem a Mahnaz Mohammadi. Ve středu se porota sešla, aby rozhodla o vítězném snímku letošního 28. ročníku MFF Praha – Febiofest.

Festivalovému publiku se poprvé představila minisérie České televize Devadesátky režiséra Petera Bebjaka. Na červeném koberci se při této příležitosti objevil herec Kryštof Bartoš a další tvůrci.

A letošní Febiofest už zná vítěze soutěže amatérských filmařů I ty jsi filmařem, kteří byli vyhlášeni v Cinema City Slovanský dům, kde se zároveň konala projekce všech vybraných filmů.

Vyberte si z programu


Newsletter