Ozvěny Febiofestu: Olomouc, Uherské Hradiště, Chomutov, Zlín

12. 4. 2019, 09:39
MFF Praha - Febiofest

Poslední týden regionálních ozvěn festivalu  se uskuteční v Olomouci, Uherském Hradišti, Chomutově a Zlíně

Festival nabídne v každém regionu různorodý program tak, jak jej sestavilo programové oddělení spolu s místními provozovateli kin.

Olomouc zahájí filmem Vice a dokumentem Petera Jacksona

Dnes v Olomouci budou mít diváci jedinečnou příležitost shlédnout dokumentární snímek režiséra Pána prstenů Petera Jacksona Nikdy nezestárnou. Jde o unikátní dokument ukazující filmový materiál z první světové války upravený moderní technologií do dechberoucího záznamu.

Chomutov nabídne i filmy pro rodiny s dětmy a teenagery

Nejoblíbenějšími filmy festivalu v regionech jsou snímky pro děti a mládež jako je Mia a bílý lev odehrávající se v jižní Africe o nerozlučném přátelství malé dívky a vzácného bílého lva nebo americký film pro dospívající Osmá třída.

Kino Hvězda v Uherském Hradišti uvede oscarové Free Solo

Velmi oblíbeným dokumentem je také Free Solo, Oscarem oceněný snímek amerických tvůrců Jimmyho China a Elizabeth Chai Vasarhelyi, který představí výjimečného sportovce Alexe Honnolda. Jde o prvního člověka, který sám a bez jakéhokoli jištění zdolal devět set metrů vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí. Febiofest navazuje na loňskou spolupráci se společností Channels v zastoupení National Geographic ČR a tento výjimečný film uvádí zdarma.

Zlín nabídne Glorii Bell i slavnostní zakončení festivalu 

Ve Zlíně na Univerzitě Tomáše Bati uvede v rámci doprovodného programu svůj nový dokumentární snímek Jaroslav Kučera Zblízka o jednom z nejvýraznějších českých kameramanů a spolupracovníků režisérky Věry Chytilové jeho režisér Jakub Felcman 17. dunba v 17 hodin. Slavnostní zakončení proběhne 18. dubna v Golden Apple Cinema ve Zlíně poslední projekcí životopisného dramatu o komediální dvojici Stan Laurel a Oliver Hardy režiséra Jon S. Bairda Stan a Ollie.

Olomouc 15. – 16. 4. Kino Metropol

Uherské Hradiště 16. – 18. 4. Kino Hvězda

Chomutov 17. – 18. 4. Kino Svět

Zlín 16. – 18. 4. Golden Apple Cinema


Vyberte si z programu


Newsletter