Výstava Amnesty International

9. 9. 2021, 08:00 – 30. 9. 2021, 20:00
Pasáž českého designu, Na Příkopě 860, Praha 1

MFF Praha – Febiofest ve spolupráci s českou pobočkou Amnesty International už pošesté udělí Amnesty International Febiofest Award. O zisk cenné trofeje se v soutěži budou ucházet filmy vybrané napříč všemi sekcemi, které se týkají tematiky svobody, lidských práv, svobodného vyjadřování a boje za důstojný život. MFF Praha – Febiofest tak společně s Amnesty International jasně deklaruje podporu boje za základní lidská práva a svobody na celém světě.

V rámci této dlouhodobé spolupráce jsme si společně připravili tématickou výstavu k výročí 60 let od založení Amnesty International a 30 let působení této organizace v ČR. V Pasáži českého designu tak můžete vidět projekt Art for Amnesty, který spojuje umělce všech oborů ve snaze podpořit práci Amnesty International.

V přilehlé kavárně Art-n-coffe pak naleznete fotografickou výstavu, která se ohlíží za šedesáti lety boje za lidská práva prostřednictvím výběru ikonických fotografií, které svědčí o rozsahu úsilí vynaloženého ve snaze upozornit na nespravedlnost po celém světě.

Od 9. 9. do konce září si můžete obě výstavy prohlédnout v Pasáži českého designu, Na Příkopě 860, Praha 1 (hned vedle Slovanského domu) a podpořit tím tak práci organizace Amnesty International.

Vyberte si z programu


Newsletter