Regionální ozvěny v Ostravě uzavřou letošní MFF Praha – Febiofest

11. 5. 2022, 17:00
MFF Praha - Febiofest

Regionální festivalové ozvěny, a s nimi i letošní ročník MFF Praha – Febiofest, vyvrcholí v Ostravě – přesněji v Dolních Vítkovicích.

Odpolední zahájení festivalu se konalo 9. 5. ve Výdušné jámě. Exkluzivní uvedení prvních dvou dílů minisérie Iveta 10. 5. na červeném koberci ve Světě techniky doprovodila představitelka hlavní role Ivety Bartošové Anna Fialová spolu s Vojtěchem Vodochodským, který si zahrál Petra Sepešiho, a svou filmovou sestrou Eliškou Křenkovou. Za producenty diváky pozdravili Matěj Chlupáček a Maja Hamplová (Barletta Productions), Michal Reitler (VOYO).

Program nabitý projekcemi filmových novinek i prověřených diváckých hitů, workshopy, besedami se zajímavými hosty, hudebními i gastronomickými zážitky poběží až do 14. 5. Srdcem Febiofestu Ostrava 2022 je klub Brick House, kde se 13. 5. uskuteční také slavnostní zakončení festivalu za účasti známých osobností, herců a tvůrců. Kino Etáž promítne od 12. do 14. 5. nové české filmy Promlčeno a Kdyby radši hořelo. A také film z letošní Hlavní soutěže Febiofestu Tichá země – příběh o odcizení nejen od sebe navzájem, ale také od světa, v němž se potřeba pohodlí mění v boj o přežití.

Vyberte si z programu


Newsletter