29. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest dnes začíná!

28. 4. 2022, 15:33
MFF Praha - Febiofest

Ani letos v programu nechybí filmy prověřené prestižními světovými festivaly, očekávané domácí i zahraniční novinky, pozoruhodné filmové počiny.

Během sedmi dnů, do 4. května, Febiofest uvede více než 90 filmů v soutěžních a nesoutěžních sekcích, včetně nové sekce Ukrajina: střed Evropy. Zahajovacím filmem 29. MFF Praha – Febiofest bude 28. dubna komedie Vévoda z Wellingtonu, poslední film režiséra Rogera Michella (mimo jiné tvůrce populární romantické komedie Notting Hill). V energickém příběhu podle skutečných událostí natočeném v nejlepší tradici britských komedií excelují Jim Broadbent a Helen Mirren. Ve středu 4. května festival zakončí Srdečné pozdravy z Afriky. Parodický francouzský špionážní thriller v režii Nicolase Bedose je 11. filmem, který oživuje postavu tajného agenta OSS 117, aktuálně s tváří Jeana Dujardina. Online předprodej vstupenek běží na https://www.febiofest.cz/vstupenky.

Centrem festivalového dění je letos opět moderní multikino Cinema City Slovanský dům v centru Prahy. Festivalové projekce běží po celou dobu konání festivalu (28. 4. – 4. 5.) v sedmi sálech.

K dispozici je také chill out zóna s otevírací dobou:

29.4. – 30. 4. / 11.00 – 20.00

1.5. – 4. 5. / 12.00 – 20.00.

Ve vstupní hale v provozu infostánek a pokladna, a to vždy od 12.00 do 19.00.

Vybrané festivalové sekce, masterclass či doprovodný program hostí také Kino Pilotů ve Vršovicích, Ponrepo v Praze 1, Edison Filmhub, který sídlí v zrekonstruovaných původních funkcionalistických prostorech Edisonovy transformační stanice kousek od Jindřišské věže, a volnočasové centrum H55 v Hloubětíně.

Sekci VR Cinema s 11 pozoruhodnými projekty ve virtuální realitě patří od 29. 4. do 1. 5. Café Vzlet ve Vršovicích. Sekce Industry se usídlila v Kampusu Hybernská, centru kultury, inovací, vědy a vzdělávání.

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest tradičně garantuje vysokou technickou kvalitu promítání v kinosálech pro všechny formáty, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky.

Vyberte si z programu


Newsletter