Slavnostní zakončení 28. ročníku MFF PRAHA – FEBIOFEST

24. 9. 2021, 09:00
MFF Praha - Febiofest

Večer zahájila moderátorka Jolana Voldánová předáváním cen soutěže I ty jsi filmařem, které byly vyhlášeny v kategorii školní týmy a jednotlivci.

Vítěze Amnesty International Febiofest Award oznámili členové poroty Terezie Vodička Kovalová a Jiří Bejček. Cenu získal film Exil reflektující problematiku imigrace a integrace. Porota Amnesty International Febiofest Award se rozhodla udělit také Zvláštní uznání civilnímu a nadějeplnému příběhu íránské rodiny ve Finsku Nevíš dne.

Čestný předseda poroty Soutěže komedií Michael Kocáb divákům sdělil jméno vítězného filmu, kterým se stala Večeře v Americe.

Na pódiu jej vystřídala porota Hlavní soutěže. Íránská režisérka a aktivistka Mahnaz Mohammadi, slovenský filmař Ivan Ostrochovský a český herec, režisér a scenárista Jiří Mádl udělili Zvláštní uznání filmu Poslouchej, který přibližuje komplikovaný osud pětičlenné rodiny portugalských přistěhovalců na předměstí Londýna. Hlavní cenu získal švédský film Charter – režisérka Amanda Kernell poděkovala přes obrazovku a cenu v zastoupení převzal tajemník pro kulturu švédského velvyslanectví Martin Severýn.

Závěrečného slova se ujal čestný prezident festivalu Fero Fenič. Rozloučil se s letošním ročníkem a zároveň připomněl jeho probíhající regionální Ozvěny, které budou zakončeny 9. října v Ostravě.

Galavečer v Cinema City Slovanský dům poté završil Oscary oceněný film Otec s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli.

Vyberte si z programu


Newsletter