Regionální ozvěny v Ostravě uzavřely letošní MFF Praha – Febiofest

12. 10. 2021, 17:00
MFF Praha - Febiofest

28. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je definitivně minulostí.

V sobotu 9. října v Ostravě skončily regionální festivalové ozvěny, které tradičně navazují na hlavní program v metropoli. Letošní MFF Praha – Febiofest se s ohledem na nepříznivou epidemickou situaci konal v náhradním podzimním termínu, ovšem příští rok organizátoři počítají s návratem festivalu do jarních dnů.

Regionální ozvěny od 21. září do 9. října navštívily Olomouc, Prostějov, Hradec Králové, České Budějovice, Brno, Beroun, Děčín, Zlín, Liberec a na závěr Ostravu. Diváci ve všech deseti městech si na velkém plátně vychutnali intenzivní zážitky se současnou světovou kinematografií. „Potěšilo nás, že se lidé do kina na náš festival vracejí, i když podmínky byly letos trochu komplikovanější. Celková návštěvnost bude rozhodně výrazně vyšší než loni. Energie mnoha členů festivalového týmu se nám tak vrací nazpět v podobě spokojených diváků a návštěvníků festivalu,“ konstatovala Marta Švecová Lamperová, výkonná a umělecká ředitelka MFF Praha – Febiofest.

Součástí ostravských ozvěn, které se konaly od 7. do 9. října v Dolních Vítkovicích, byly projekce sedmi festivalových snímků a také atraktivní doprovodný program s řadou hostů.

V rámci interaktivních workshopů se dětem věnovali Jakub Kohák či herečky Bára Jánová a Aneta Klimešová. Projekci nového českého filmu Hrana zlomu s ostravským rodákem Štěpánem Kozubem v hlavní roli provázela delegace herců a tvůrců, kteří film uvedli a po jeho skončení debatovali s diváky. Režisér Radim Špaček, scenárista Zdeněk Zapletal, kreativní producentka Kateřina Ondřejková a hlavní protagonistka Petra Špalková představili nový seriál České televize Stíny v mlze, který měl v Ostravě veřejnou premiéru. Závěrečný slavnostní večer si v pátek 8. října nenechaly ujít například herečky Iva Pazderková, Martina Babišová, Aneta Klimešová, Bára Jánová, nechyběli ani domácí Tři tygři. V kinosále Svět techniky s kapacitou téměř 200 míst měl pak svou ostravskou premiéru dlouho očekávaný dokument Karel.


Vyberte si z programu


Newsletter