Na MFF Praha – Febiofest 2021 zvítězily filmy Charter, Večeře v Americe a Exil

23. 9. 2021, 20:00
MFF Praha - Febiofest

Slavnostním závěrečným večerem s vyhlášením vítězů ve čtvrtek 23. září vyvrcholil hlavní program 28. ročníku MFF Praha – Febiofest.

Hlavní soutěž ovládl švédský film Charter o matce hledající cestu ke svým dětem. Zvláštní uznání se porota rozhodla udělit filmu Poslouchej, který přibližuje komplikovaný osud pětičlenné rodiny portugalských přistěhovalců na předměstí Londýna. V Soutěži komedií zvítězila Večeře v Americe. Amnesty International Febiofest Award 2021 patří filmu Exil, reflektujícímu problematiku imigrace a integrace. Zvláštní uznání získal civilní a nadějeplný příběh íránské rodiny ve Finsku Nevíš dne.

Galavečer v Cinema City Slovanský dům, který moderovala Jolana Voldánová, zakončil Oscary oceněný film Otec s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli.


Vítězný film - Charter

Vítězný film - Charter

MFF Praha – Febiofest 2021 ukázal, že se diváci, i přes různá omezení, rádi vracejí do kin, a hlavně se chtějí bavit – velký úspěch měla naše letošní Soutěž komedií. Řada projekcí se konala za osobní přítomnosti tvůrců, po filmech často následovaly debaty s publikem, které bylo velmi zvídavé a vnímavé. Zkrátka máme radost, že jsme zachovali fyzickou variantu festivalu, jelikož tu nelze ničím nahradit. Festival je nejen o promítání filmů, je také o sdíleném zážitku, osobním setkání s tvůrci, reflexi prožitků. A to všechno se letos nakonec podařilo,“ zhodnotila Marta Švecová Lamperová, výkonná a umělecká ředitelka MFF Praha – Febiofest.

Zatímco pražská část letošního MFF Praha – Febiofest skončila, festivalové Ozvěny v regionech běží naplno. Intenzivní zážitky se současnou světovou kinematografií zprostředkují divákům v Prostějově, Hradci Králové, Olomouci, Českých Budějovicích, Brně, Berouně, Děčíně, Zlíně, Liberci a Ostravě, kde bude 8. října v rámci slavnostního zakončení uveden celovečerní dokumentární film Karel.

Poslouchej - Zvláštní uznání

Poslouchej - Zvláštní uznání

Večeře v Americe - vítězný film Soutěže komedií

Večeře v Americe - vítězný film Soutěže komedií

Exil - Amnesty International Febiofest Award 2021

Exil - Amnesty International Febiofest Award 2021

Nevíš dne - Zvláštní uznání Amnesty International Febiofest Award 2021

Nevíš dne - Zvláštní uznání Amnesty International Febiofest Award 2021

Vyberte si z programu


Newsletter