MFF Praha – Febiofest 2021 přivítá výrazné osobnosti současné kinematografie

16. 9. 2021, 15:00
MFF Praha - Febiofest

28. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest od 17. do 24. září nabídne 8 dnů nabitých mimořádně intenzivními zážitky s kvalitní světovou kinematografií. některé z filmů osobně představí jejich tvůrci.

Stephen Daldry, proslulý režisér filmových hitů jako Hodiny, Billy Elliot nebo Předčítač, uvede svůj nový televizní film Together. Projekce jsou na programu v sobotu 18. září ve 14 hodin a v pondělí 20. září v 19.45 v Cinema City Slovanský dům.

Vlastní sekci – Profil: Sturla Brandth Grøvlen – má na MFF Praha – Febiofest 2021 významný norský kameraman, který přijede představit své snímky Shirley s Elisabeth Moss v hlavní roli, oceňované Kamenné srdce, českým divákům velice dobře známý oscarový snímek Chlast a novinku Last and First Men.

Do Hlavní soutěže byl vybrán film Smysl života, na Febiofest zavítá také jeho režisérka Ruth Meehan.

A pozvání přijal také režisér Lauri Randla, jehož snímek Sbohem Sovětský svaze spolu s dalšími pěti tituly aspiruje na ocenění v Soutěži komedií.

Dokument Castrovi špioni v sekci DOCS představí jeden z jeho režisérů Gary Lennon.

Cenu Kristián obdrží herec Jiří Lábus, herečka Božidara Turzonovová a producent Mike Downey. Právě Mike Downey bude hostem první masterclass (18. 9., Cinema City Slovanský dům). V druhé masterclass přivítáme íránskou režisérku a aktivistku za práva žen Mahnaz Mohammadi (21. 9., Edison Filmhub) a ve třetí bude o své práci hovořit kameraman Sturla Brandth Grøvlen (21. 9., Edison Filmhub).


Vyberte si z programu


Newsletter