Letošní MFF Praha – Febiofest se uskuteční od 17. do 24. září a provázet jej bude nový vizuál

9. 3. 2021, 12:41
MFF Praha - Febiofest

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se stejně jako v loňském roce přesouvá z jara na podzimní termín. 28. ročník jedné z největších filmových akcí v Praze a České republice proběhne od 17. do 24. září 2021 v prostorech Slovanského domu v centru Prahy, regionální „ozvěny“ budou následovat. Organizátoři festivalu se k tomuto kroku rozhodli s ohledem na aktuální situaci a výhled vládních opatření souvisejících s šířením covidu-19 v České republice. Oznámení nového termínu provází zveřejnění vizuálu letošního ročníku, jehož autorem je stejně jako v předchozích letech renomovaná agentura Dynamo.

„Vážení přátelé, partneři, filmoví příznivci, jsem moc rád, že máme naplánovaný 28. ročník MFF Praha – Febiofest, ovšem i letos se situace v souvislosti s covidem ukázala naprosto tragická. Proto jsme se raději již nyní rozhodli festival posunout do nového termínu tak, aby si jej každý mohl v klidu a naplno užít. Věřím, že v září náš festival v hojném počtu navštívíte a nenecháte si ujít nic z toho, co pro vás chystáme,“ říká ředitel MFF Praha – Febiofest Kamil Spáčil.

V mezičase MFF Praha – Febiofest pozve diváky na speciální projekce, takže o zážitek ze setkání s kvalitní domácí i světovou kinematografií nepřijdou.

„Festival není jenom promítání filmů, je především kontaktním zážitkem. Jeho ambicí je vytvořit různým skupinám diváků prostor pro sdílení dojmů ze sledování filmových děl, umožnit setkání a dialog s tvůrci. Vzhledem k tomu, že kina zůstanou ještě delší dobu zavřená, hledáme nejlepší termín, kdy se znovu všichni můžeme potkat. Mezitím pro vás připravujeme ochutnávku festivalu v různé formě online projekcí,“ dodává umělecká ředitelka festivalu Marta Švecová Lamperová.

Posunutí termínu festivalu z jara na podzim je příznivou zprávou pro amatérské filmaře, včetně škol, kteří chtějí své filmy či videa přihlásit do soutěže krátkých amatérských filmů I ty jsi filmařem. Na zpracování letošního tématu Moje město tak získali více času – uzávěrka přihlášek je až 31. května 2021.

Vyberte si z programu


Newsletter