Italská režisérka našla své influencery

24. 9. 2021, 10:30
MFF Praha - Febiofest

Italská režisérka Michela Andreozzi přivezla do Soutěže komedií na MFF Praha – Febiofest svůj třetí film Rodiče versus influenceři. V něm sleduje otce, jenž se snaží držet krok se svou dospívající dcerou.

Jako ve svých předchozích filmech jsem chtěla mluvit opět o rodině, ale ne zase o ženách. Tentokrát jsem chtěla blíže poznat otce. Rodiče mají vždycky problém s tím, že se jejich děti mění a oni s tím nic nezmůžou,“ popisovala režisérka. Dnes k oněm změnám pomáhají i sociální sítě, což je podle Andreozzi těžší hlavně pro starší generaci. „Generace Z se v online světě vyzná, ví, že jsou sociální sítě nebezpečné i že dávají nástroj k hledání řešení. Tato generace jejich prostřednictvím velmi dobře bojuje proti předsudkům, nespravedlnosti a šikaně. Rodiče by ale podle mě měli pořád na své děti dohlížet,“ myslí si filmařka.

Do hlavní role obsadila slavného spisovatele a rozhlasového DJ Fabia Vola. „Pořád je obklopen mladými lidmi, sám je mladý duchem a má hodně followerů,” vysvětlila filmařka, proč se jí Volo hodil k charakteru otce, který se pokouší stát influencerem. Jasná byla i volba představitelky dcery Ginevry Francesconi, kterou si režisérka zamilovala v jednom thrilleru. „Těžší bylo najít tu influencerku. Její postavu jsem založila na druhé nejsledovanější dívce v Itálii Giulii De Lellis, tak mi producenti navrhli, ať jí rovnou tu roli nabídnu. A ona ve filmu chtěla hrát tak moc, že se hned naučila všechny repliky. To jsem dost ocenila,” vyprávěla Andreozzi.

Rodiče versus influenceři na Febiofestu potkáte i 24. 9. v 17.15.

Vyberte si z programu


Newsletter