Cannes label v programu Febiofestu

17. 9. 2021, 18:00
MFF Praha - Febiofest

Výběr filmového programu MFF Praha – Febiofest samozřejmě neopomíjí ani tituly z nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes.

Francouzská herečka známá z romance Portrét dívky v plamenech Luàna Bajrami osobně přiveze svůj režijní debut Vrch řvoucích lvic. Drsný i křehký příběh o cestě za sebepoznáním vyprávěný z perspektivy žen měl premiéru v Cannes letos v červenci.

Loni se francouzský festival kvůli pandemii nekonal. Zveřejnil však seznam vybraných filmů, které se tak mohou pyšnit označením „Cannes label“. Mezi ně patří psychologicky pečlivě odstíněné drama Slalom o vztahu nadějné sportovkyně a jejího trenéra, Suád – drama dvou egyptských sester, kterým život naruší vztahy ze sociálních sítí, a také intimní drama precizně pracující s citlivým tématem trans* rodičovství Dobrý člověk v hlavní roli s Noémie Merlant, další hvězdou Portrétu dívky v plamenech. Cannes label nosí také Chlast, vítěz Oscara i Evropských filmových cen, který promítáme v rámci profilu kameramana a hosta Sturly Brandth Grøvlena.

Na festivalu v Cannes slavil své největší úspěchy i japonský mistr humanismu, soucitu a porozumění Hirokazu Kore-eda se svými filmy Jaký otec, takový syn, Nafukovací panna, Nikdo to neví a především Zloději, který mu v roce 2018 vynesl žádanou Zlatou palmu.


Chlast

Chlast

Vyberte si z programu


Newsletter