28. MFF Praha – Febiofest: Třetí den

20. 9. 2021, 08:00
MFF Praha - Febiofest

Nedělní program 28. ročníku MFF Praha – Febiofest nabídl mezinárodní premiéru filmu Co bylo včera (sekce Panorama: Ikony). Postapokalyptickou vizi klimatické krize natočil indický rodák Nila Madhab Panda v nelehkých podmínkách za účasti neherců a s absencí scénáře či natáčecího plánu. Irská režisérka, scenáristka a producentka Ruth Meehan si stejně jako v sobotu ani po nedělní projekci svého celovečerního hraného debutu Smysl života (Hlavní soutěž) nenechala ujít příležitost k osobnímu setkání a debatě s diváky.

Špičkový norský kameraman Sturla Brandth Grovlen má na festivalu celou sekci a také vlastní masterclass (21. 9., Edison Filmhub). V neděli se osobně zúčastnil projekce novinky Last and First Men. Britský režisér Simon Evans festivalovému publiku představil Inscenaci – svůj aktuální počin z časů pandemie (sekce TV Now).

Diváky v sále Cinema City Slovanský dům nesčetněkrát rozesmáli oblíbení Tři tygři – během své nespoutané Tygří night. Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro a Vladimír Polák v rámci festivalového OFF programu vedle rozprávění s publikem uvedli také projekce dvou skečů a jednoho filmu – poprvé mimo online platformu MírPlay.

Z filmů v Hlavní soutěži se vedle již zmiňovaného Smyslu života poprvé divákům představily snímky Kluk od velryb a Návrat. Soutěž komedií v neděli uvedla první projekci filmu Rosina svatba. Divácká porota, která rozhoduje o vítězi Soutěže komedií se večer sešla v Palace Hotelu s prezidentem festivalu Fero Feničem.

Vyberte si z programu


Newsletter