28. MFF Praha – Febiofest: První den

18. 9. 2021, 10:00
MFF Praha - Febiofest

Letošní 28. ročník MFF Praha – Febiofest odstartoval v pátek 17. září v 19 hodin v Obecním domě, koná se stejně jako ten loňský v netradičním podzimním termínu. Návštěvníky slavnostního večera přivítala moderátorka Jolana Voldánová. Festival zahájil čestný prezident festivalu Fero Fenič, kterého na pódiu vystřídala festivalová porota Hlavní soutěže: slovenský filmař Ivan Ostrochovský, český herec a režisér Jiří Mádl a íránská režisérka a aktivistka za práva žen Mahnaz Mohammadi. Promluvil také čestný předseda divácké poroty Soutěže komedií Michael Kocáb a ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Zahajovací večer si nenechali ujít také: Daniela Kolářová, Štěpán Kozub, Igor Orozovič, Vlastimil Harapes, Martina Hudečková, Zdeněk Mahdal, Iva Janžurová s dcerou Theodorou Remundovou, Eva Čížkovská, Denisa Pfauserová, Petra Svoboda, Jan Nedbal a mnoho dalších.

Součástí slavnostního ceremoniálu bylo předání cen Kristián.

Českému divadelnímu a filmovému herci Jiřímu Lábusovi předal ocenění primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a slovenské herečce Božidaře Turzonovové ministr kultury Lubomír Zaorálek. Britský producent Mike Downey Kristiána převzal z rukou radní hlavního města Prahy Hanky Třeštíkové a režiséra Stephena Daldryho, který je hostem letošního festivalu.

Zahajovacím filmem festivalu byl film Woodyho Allena Festival pana Rifkina. Nová komedie legendárního režiséra a scenáristy vypráví o jeho největší lásce – o magii, kterou dokáže vytvořit stříbrné plátno.

Vyberte si z programu


Newsletter