ZAOSTŘENO NA: BUSAN – OČIMA ŘEDITELE PRESTIŽNÍHO FESTIVALU JAYE JEONA

28. 2. 2020, 00:00
MFF Praha – Febiofest

Asijská filmová tvorba má na Febiofestu své stálé místo a stabilní okruh fanoušků. Letošní ročník nabídne unikátní pohled na současnou asijskou kinematografii skrze dramaturgický výběr programového ředitele největšího asijského filmového festivalu v Busanu Jaye Jeona.

Prestižní jihokorejskou přehlídku exkluzivně přiblíží zahajovací a zakončovací film loňského ročníku asijského festivalu. Kazašsko-japonský koprodukční film Zloději koní. Cesty času režiséra Yerlana Nurmukhambetova a jeho spolupracovnice Lisy Takeky slavnostně zahájil 24. MFF v Busanu 2019. Příběh o ztrátě otce a tvrdém životě syna v kazašské stepi je často nazýván jako neo westeren.

Festival v Busanu loni slavnostně zakončila světová premiéra filmu Měsíční svit zimy korejského režiséra Lim Daehyunga. Příběh vypráví o soužití matky a dcery, která se poté, co objeví matčin dopis z minulosti, rozhodne připravit výlet do zasněžené vesnice na japonském ostrově Hokkaido. Společná cesta a sbližování dvojice na pozadí úchvatné scenérie odhalí matčino tajemství z minulosti.

Výběr doplní korejské drama Na konci je světlo, které popisuje nelehkou situaci mladé jihokorejské generace z prostředí call centra příznačně zvaného Human Network, jež hraničí s vykořisťováním na pracovišti. 

Jay Jeon

Jay Jeon

Vyberte si z programu


Newsletter