Ulrich Thomsen představil svou satiru s párky

20. 9. 2020, 16:42
Febiofest 2020

Svůj film o párcích, přátelství a intoleranci přijel do Prahy uvést Ulrich Thomsen. Nejen českým divákům je známý hlavně jako skandinávský herec, díky snímku Gutterbee se ale na MFF Praha – Febiofest představil jako režisér.

„V Kodani se jednou konaly oslavy padesátiletého výročí stánků s párky a já si díky tomu přečetl něco o jejich historii, která sahá až k Ježíši. Když jsem zjistil, že se je církev snažila zakázat, přišlo mi to jako dobrý motor pro komedii o tom, že i po dvou tisících let řešíme to samé,“ vysvětlil filmař na debatě pro promítání vznik svého druhého režijního počinu. Film chtěl původně natáčet v Izraeli. „Ale pak nastoupil Trump a já ho přesunul do USA,“ uvedl.

Američtí diváci zatím jeho satiru o hledání identity a strachu z její ztráty viděli na festival v Santa Barbaře. „A byli dost uraženi. Zároveň se ale dost smáli. A hned nás pozvali na další americké festivaly, i když ty se pak kvůli Covidu neuskutečnily,“ vyprávěl Thomsen. A upozornil, že spousta scén Gutterbee vychází ze skutečnosti. „Když si jako cizinec chcete dělat legraci z cizí země, musíte mít správně fakta.“

Vyberte si z programu


Newsletter