Soutěž I ty jsi filmařem se věnovala ekologii

25. 9. 2020, 14:20
Febiofest 2020

V soutěži amatérských krátkých filmů I ty jsi filmařem, která se letos zaměřila na téma Ekologie, bylo uděleno šest cen. 

V kategorii jednotlivců zvítězil Vít Rosenkranc s filmem Robinson Crusoe, hravě odvyprávěným příběhem, který se opírá o prvky soudobé reality. Porota ocenila především komplexní práci se zvuky, jež jsou součástí filmového jazyka. Na druhém místě skončil Šimon Černík se snímkem Kmen, bronz patří Tině Tran za film Proč vlastně?

V kategorii týmů získala finanční dar 30 tisíc Kč určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti SOŠ pro administrativu EU v Praze díky filmu Absolutní Environmentalista za odvahu vyprávět každodenní realitu řady z nás se sebereflexí. Rytmicky podaná satira nastavuje zrcadlo naší společnosti s lehkým humorem a ukazuje, že ekologický a udržitelný život je skryt v jednoduchosti. Druhé místo patří Animačnímu studiu žáků 4. a 5. tříd ZŠ Kolín V. za film Po krk v odpadcích. Třetí místo obsadila ZŠ Vráž a film Jak pomáháš přírodě, aby byla čistá.

I TY JSI FILMAŘEM

KATEGORIE JEDNOTLIVCŮ:

1. místo: Finanční odměna ve výši 20 000 Kč. – Vít Rosenkranc (film Robinson Crusoe)

hodnocení: Hravě odvyprávěný příběh, který se opírá o prvky soudobé reality, porota ocenila především komlexní práci se zvuky, jež jsou součástí filmového jazyka.

2. místo: Finanční odměna ve výši 10 000 Kč. – Šimon Černík (film Kmen)

hodnocení: Žijeme na jedné planetě, kterou musíme sdílet. Film, po jehož skončení je nutné přemýšlet o lidské lhostejnosti a vlastní pohodlnosti

3. místo: Finanční odměna ve výši 5 000 Kč. – Tina Tran (film Proč vlastně?)

hodnocení: Nápaditá reportáži o našem přístupu k přírodě a znečišťování. Filmem provází promyšlený scénář, který koresponduje se zvoleným prostředím natáčení a je obohacen jasným sdělením, lehkostí a řadou filmových vtipů.

KATEGORIE TÝMŮ:

1. místo: Finanční dar v hodnotě 30 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti. SOŠ pro administrativu EU (film Absolutní Environmentalista)

hodnocení: odvahu vyprávět každodenní realitu řady z nás se sebereflexí. Rytmicky podaná satira nastavuje zrcadlo naší společnosti s lehkým humorem. Film ukazuje, že ekologický a udržitelný život je skryt v jednoduchosti.

2. místo: Finanční dar v hodnotě 20 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti. - ZŠ Kolín V., Mnichovická 62, Animační studio žáků 4. a 5. tříd (film Po krk v odpadcích)

hodnocení: film, který svými nápady upozorňuje na lidské chování k přírodě. Příběh byl sestaven dohromady několika třídami, kterése dokázali shodnout na významu ekologie pro další generace a filmu propůjčili kritický apel směřující k vlastním rodičům. Budou muset děti opravdu uklízet nepořádek způsobený námi?

3. místo: Finanční dar v hodnotě 10 000 Kč pro školu, kterou tým navštěvuje. Dar je určený na vzdělávací akce v oblasti internetové a mediální gramotnosti. - ZŠ Vráž (film Jak pomáháš přírodě, aby byla čistá)

hodnocení: Za zapůjčení hlasu přírodě a kolektivní spolupráci na příbězích z lesa.


Vyberte si z programu


Newsletter