QUEER NOW OPĚT S NEJNOVĚJŠÍMI LGBT+ FILMY V ČESKÉ PREMIÉŘE

25. 2. 2020, 23:24
MFF Praha – Febiofest

SEKCE QUEER NOW JIŽ POTŘETÍ PŘINÁŠÍ GEOGRAFICKY I ŽÁNROVĚ PESTRÝ VÝBĚR NOVÝCH QUEER FILMŮ ZE SVĚTOVÝCH FILMOVÝCH FESTIVALŮ V ČESKÉ PREMIÉŘE.

Celovečerní debut Taková láska (Two of Us), kterým italský tvůrce Filippo Meneghetti upoutal pozornost odborné veřejnosti i diváků na festivalu v Torontu, odhaluje desetiletí v tajnosti trvající vztah dvou žen. Že je láska ten nejlepší důvod k životu, vás přesvědčí ikonická Barbara Sukowa a Martine Chevallier.

V intimním dramatu filipínské autorky Isabel Sandoval Lingua Franca se protíná téma trans* identity s otázkou emigrace. Příběh o hledání lásky i svého místa ve společnosti se odehrává v Brooklynu. Isabel Sandoval je první trans* žena původem z Asie, která svůj film produkovala, režírovala a také v něm ztvárnila hlavní roli. Film byl s úspěchem uveden na festivalech Tribeca i MFF v Benátkách.

Téma lásky a intimity macho světa zkoumá v romanci Blonďák (The Blonde One) stálice festivalové scény Marco Berger a v hlavních rolích podávají vynikající výkon argentinské herecké hvězdy Alfonso Barón a Gaston Re.

Dospívající Nora prožívá první lásku s nespoutanou Romy uprostřed horkého berlínského léta. Léto s Norou (Cocoon) je jednou ze dvou čerstvých novinek letošního Berlinale v této sekci a nový film mladé talentované německé režisérky Leonie Krippendorff, která byla se svým debutem Smyčka hostem Febiofestu. 

Taková láska

Taková láska

Vyberte si z programu


Newsletter