Předpremiéra Polanského filmu o svědomí

22. 9. 2020, 16:36
Febiofest 2020

Známý polský režisér Roman Polanski se ve svém posledním filmu vrátil k Dreyfusově aféře a natočil film Žaluji!, s nímž loni v Benátkách vyhrál Velkou cenu poroty. To však nebyl jediný důvod, proč snímek chtěl letošní MFF Praha–Febiofest uvádět.

„Příběh vypráví o člověku, který se vyrovnává s vlastním svědomím, protože se na Dreyfusově aféře podílel, a o osobní integritě tváří v tvář názoru většiny. A to je téma aktuální i dnes,“ podotkla na úvod Zuzana Černá z programového oddělení festivalu. Poté poděkovala divákům, že na film přišli do kin, a také distributorovi Pilot Film, který s premiérou snímku v českých kinech kvůli přesunutí Febiofestu počkal na 24. září.

„Film jsme si vybrali brzy po jeho premiéře v Benátkách, kde vzbudil silnou kontroverzi. Ta pak byla ještě dynamičtější ve Francii, kde byl režisér obviněn z dalšího sexuálního zločinu. Tomu se ale budeme věnovat víc v jednom z večeru v Kině Pilotů, kde proběhne debata o Romanu Polanském,“ pozval na další akci ředitel Pilot Film Jan Macola

Vyberte si z programu


Newsletter