MFF Praha - Febiofest 2020 byl zahájen! Iva Janžurová převzala ocenění Kristián

19. 9. 2020, 14:41
Febiofest 2020

27. ročník MFF Praha – Febiofest byl slavnostně zahájen. V pražském Slovanském domě se sešlo mnoho českých kulturních osobností. Na ceremoniálu byly předány dvě ceny Kristián, určené pro herecké legendy Ivu Janžurovou a Milana Lasicu.

Po slavnostním červeném koberci se před zahájením prošla řada režisérů, herců a zástupců kulturního života České republiky. Moderátor Vlastimil Korec tak do prostor Slovanského domu uvedl například ministra kultury Lubomíra Zaorálka, radního pro Prahu 1 Petra Hejmu, režisérku Olgu Sommerovou, herečky Ivu Janžurovou, Danu Morávkovou nebo Hanu Vagnerovou, režiséra Slávka Horáka a spoustu dalších osobností.

Po slavnostním zahájení prezidentem festivalu Fero Feničem se uskutečnilo předání ceny Kristián herecké ikoně českého filmu Ivě Janžurové. Druhý oceněný, Milan Lasica, se bohužel předání zúčastnit nemohl, sošku tedy převzal Roman Lajciak, zastupující ředitel Slovenského institutu v Praze. Nicméně festival připomněl Lasicův herecký výkon filmem Tři veteráni. Na počest Ivy Janžurové budou nebo byly promítnuty snímky Morgiana, Ene Bene a Pension pro svobodné pány.

Po předání ocenění následovala předpremiéra očekávaného dokumentárního filmu režisérky Olgy Malířové Špátové Karel.

Vyberte si z programu


Newsletter