Generace – před ránou neuhýbat! Program pro teenagery

3. 3. 2020, 07:00
MFF Praha – Febiofest

Sekci zaměřenou na nastupující generaci letos spojuje jednotné téma – rodiče. Jejich rozhodnutí mění životy, je třeba se o ně starat, pochopit je, ale taky se jimi stát. V této sekci letos diváci najdou například dokumentární film Ptáčata, vykreslující životy mladých lidí v sociálně slabém skotském prostředí. Gemma před ránou neuhýbá, vychoval ji dědeček, který ji trénuje v boxu. Nyní před ní stojí důležitější rozhodnutí, přestat přijímat rány od života a vykročit ven z hnízda. Upřímná výpověď z bezvýchodného prostředí si odnesla ocenění za nejlepší dokument na filmovém festivalu v Tribece. 

Další filmy sekce Generace

Ve filmu Kolonie se Mylia snaží najít své místo v novém středoškolském prostředí. Disco je zase netradiční příběh o dospívání, formách spirituality a sebepřijetí, který představí divákům herečku známou z oblíbeného seriálu SKAM, Josefine Fridu. Italský film Jehňátko uvede Febiofest ve světové premiéře. Mexický snímek Vlci přináší dětský pohled na realitu imigrantů. Švýcarský film Rodiče pohlíží na perspektivu dospívání z druhé strany mince.

Generace – program pro děti

Pro nejmladší diváky má Febiofest v rámci sekce Generace připravený program pásem animovaných filmů, ty nejmenší zaujme animovaný seriál Mlsné medvědí příběhy. Zvědavé dobrodruhy premiérový seriál Kosmix, se kterým mohou spolu s hlasem Vojtěcha Kotka objevovat vesmír. A pro celou rodinu má festival příběhy pavoučí rodiny Websterových s originálním českým zněním.

Kolonie

Kolonie

Vyberte si z programu


Newsletter