Febiofest zve na mezinárodní premiéry

23. 9. 2020, 13:37
Febiofest 2020

Letošní MFF Praha - Febiofest hostí dvě mezinárodní premiéry. Poprvé mimo své mateřské země tu mohou diváci spatřit kanadský mysteriózní thriller Zasloužená odplata a italské drama Jehňátko, které osobně doprovodí režisér Mario Piredda. Oba filmy poprvé promítáme ve středu.

Zasloužená odplata přináší originální perspektivu do diskuse o postavení žen ve společnosti a jejich rovnoprávnosti. Mladá hrdinka filmu se vydává hledat pasáka a vraha, který je zodpovědný za údajnou sebevraždu její sestry. Na cestě za pomstou musí čelit světu anonymních mužů bez tváře a tajemných žen, které svádějí zranitelné dívky na dráhu zločinu. „Režisér Paul Barbeau je talentovaný tvůrce a zároveň významný kanadský producent. Podílel se například na filmu Pieces of a Woman, za který nedávno v Benátkách vyhrála cenu pro nejlepší herečku Vanessa Kirby,“ upozorňuje Zuzana Černá z programového oddělení MFF Praha – Febiofest.

Celovečerní debut režiséra úspěšných krátkých filmů Maria Pireddy Jehňátko vypráví o šestnáctileté Anitě, která se pokouší urovnat rodinný svár ve snaze zachránit svého otce. Odehrává se na Sardinii, jeho témata jsou však univerzální – věčný boj mezi zájmy jednotlivce a veřejnosti, síla vlastních kořenů, cena za pokrok. Anita se stává hlasem celé komunity. „Jde o křehký portrét velmi silné ženské hrdinky, kterou brilantně zahrála neherečka,“ láká do kina Zuzana Černá.

Vyberte si z programu


Newsletter