DOCS NABÍDNE UMĚLECKÉ, SPOLEČENSKÉ I PŘIRODOPISNÉ DOKUMENTY

1. 3. 2020, 11:36
MFF Praha – Febiofest

Jediná čistě dokumentární sekce festivalu představí dokumentární tvorbu akcentující filmová, umělecká a společenská témata diváckého charakteru.

Febiofest navazuje na loňskou spolupráci se společností Channels v zastoupení National Geografic ČR a na program zařadil přírodopisný cyklus s názvem Nevlídná planeta. Nová série představí nádherné unikátní záběry a průvodcem po naší planetě nebude nikdo jiný než oblíbený britský dobrodruh Bear Grylls. Festival uvádí projekci tohoto cyklu zdarma. 

Na festivalu v Sundance 2019 upoutal pozornost zkušený hudební dokumentarista Nick Broomfield milostným příběhem s názvem Marianne a Leonard. Film o vztahu Leonarda Cohena a dvaadvacitileté Marianne Ihlen je intimním záznamem života ženy, která byla inspirací jedné z nejkrásnějších písních o lásce „So Long Marianne“. Snímek zaznamenává zrod hlubokého milostného vztahu na pozadí umělecké svobodomyslné společnosti na ostrově Hydra v 60. letech.

Kritický pohled na postavení žen v Rusku nabízí dokument Škola svádění. Trojice žen se učí, jak být svůdná a ovládat muže prostředky, které jsou daleko za hranicí korektního společenského chování. Režisérka Alina Rudnitskaya uvedla svůj film na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Curychu, kde se podělila i o svoje vlastní svědectví. 

Škola svádění

Škola svádění


Vyberte si z programu


Newsletter