Autentické drama na 16mm

22. 9. 2020, 17:52
Febiofest 2020

„Díky, že jste v dnešní době přišli na artový film. Moc si toho vážím a budu to tlumočit tvůrcům,“ přivítal diváky filmu Oroslan jeho český koproducent Jordi Niubó. A poté prozradil několik zajímavostí o citlivém dramatu, které ukazuje, že z každého člověka se může stát příběh.

„Film byl natočený na 16mm filmový materiál, úplně celý, což se dneska už moc nevidí. Tvůrci tedy museli pečlivě zvažovat, na co materiál použijí,“ upozornil producent. Oroslan představuje jeho první spolupráci se slovinskou společností STARAGARA, kterou založili filmaři slovinské nové vlny. „Díky ní otvírají dveře nové generaci talentů, mezi něž režisér Matijaž Ivanišin určitě patří,“ myslí si Niubó.

Ivanišin má za sebou zatím dva dokumenty, Oroslan je jeho první hraný snímek. „Ten dokument tam je ale cítit, je to tak autentické, že máte pocit, že jste svědky něčeho, co se opravdu stalo. Ale nebudu víc prozrazovat,“ uzavřel svůj úvod Niubó. Víc se diváci mohou dozvědět na MFF Praha – Febiofest nebo od 1. října i v kinech. 

Vyberte si z programu


Newsletter