Zahájení regionálních ozvěn MFF Praha - Febiofest

1. 4. 2019, 17:18
MFF Praha - Febiofest

Slavnostní zahájení regionálních ozvěn MFF Praha - Febiofest se koná 1. dubna v Domě kultury Metropol v Českých Budějovicích. První dubnový týden festival zavítá do CineStaru v Hradci Králové, plzeňského DEPA2015, kina Beroun a kina Dukla v Jihlavě. 

Festival představí hit letošního ročníku Free Solo, Ocarem oceněný dokument amerických tvůrců Jimmyho ChinaElizabeth Chai Vasarhelyi. Ve filmu sledujeme výjimečného sportovce Alexe Honnolda, prvního člověka, který sám a bez jakéhokoli jištění zdolal devět set metrů vysokou skalní stěnu El Capitan v Yosemitském údolí. Febiofest tak navazuje na úspěšnou spolupráci se společností Channels v zastoupení National Geographic Česká republika, díky které je dokument uváděn na festivalu zdarma. 

V regionech se objeví nové snímky, které přijeli představit sami tvůrci na pražskou část festivalu. V Českých Budějovicích a Hradci Králové bude promítáno komediální drama francouzského herce a režiséra Louise Garrela Věrní nevěrní, které mělo na festivalu velký ohlas. Z Německa zase přijel představit svoje životopisné drama o slavném fotbalistovi Bertu Trautmannovi Brankář režisér Marcus H. Rosenmüller, které bude uvedeno v Hradci Králové a v Berouně na zakončení. 

Festival připravil program pro rodiny s dětmi s oblíbenými filmy: Mirai, dívka z budoucnosti, dobrodružný animovaný film z Japonska, který byl letos nominovaný na Oscara, nebo rodinný dobrodružný film Mia a bílý lev odehrávající se v jižní Africe, o nerozlučném přátelství malé dívky a vzácného bílého lva. Oblíbeným snímkem regionálních ozvěn festivalu je také životopisné drama Zrodila se Astrid o švédské autorce dětských knih jako jsou Děti z Bullerbynu nebo Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindgrenové.

Mezi dokumenty nechybí Westwood: Punk, Icon, Activist o známé módní návrhářce Vivienne Westwood, která stála u zrodu punkového hnutí a už 40 let redefinuje britskou módu. Jedinečnou příležitost mají diváci v Plzni, kde bude promítán dokumentární snímek režiséra Pána prstenů Petera Jacksona Nikdy nezestárnou. Jde o unikátní dokument ukazující filmový materiál z první světové války upravený moderní technologií do dechberoucího záznamu.

V Berouně a Hradci Králové festival nabídne vítězný film soutěžní sekce Nová Evropa s názvem Ostrým nožem režiséra Teodora Kuhna. Slovenské drama inspirované skutečným příběhem vraždy studenta neonacisty vyvolalo na Slovensku mnoho diskuzí.

V Českých Budějovicích si zase zase diváci vyzkoušejí koncept Culinary Cinema, kdy  po projekci snímku Albert Adrià, génius v kuchyni je připravena večeře se čtyřchodovým menu šéfkuchaře Davida Bartáčka. 

Festival se koná v prvním dubnovém týdnu v těchto městech:

České Budějovice 1. – 3. 4. Malá scéna DK Metropol

Hradec Králové 2. – 4. 4. CineStar

Plzeň 2. – 4. 4. Depo2015

Beroun 3. – 5. 4. Kino Beroun

Jihlava 5. – 7. 4. Kino Dukla

Vyberte si z programu


Newsletter