Regionální ozvěny festivalu v Děčíně zahájí americký film Vice

12. 4. 2019, 08:34
MFF Praha - Febiofest

Zahajovacím snímkem Febiofestu v Děčíně bude komediální drama Vice, které zachycuje vzestup k moci jednoho z nejmocnějších mužů své doby, viceprezidenta Spojených států Dicka Cheneyho. Režisér Adam McKay roli stínového muže, jenž si dokázal zajistit silné politické postavení, svěřil Christianu Baleovi. Ten za svou proměnu v bývalého viceprezidenta získal nominaci na Oscara a Zlatý Globus.

Na programu budou uvedeny novinky americké kinematografie: Oscarem oceněný dokument Free Solo amerických tvůrců Jimmyho China a Elizabeth Chai Vasarhelyi a také výjimečný počin režiséra Pána prstenů Petera Jacksona Nikdy nezestárnou, dokument ukazující filmový materiál z první světové války upravený moderní technologií do dechberoucího záznamu.  

Na špatné straně je thriller o dvou příliš horlivých policistech s odkazem na problematiku přehnané politické korektnosti dovedené ad absurdum, v hlavních rolích s Melem Gibsonem a Vincem Vaughnem. A večer zakončí snímek Stan a Ollie, biografický film o životě dvou nejznáměnjších komiků němého filmu Laurela a Hardyho v podání Steva Coogana a Johna C. Reillyho.

V neděli proběhne projekce filmu Osmá třída, satirické komedie o přerodu dítěte v teenagera s důrazem na dnešní žviot odehrávající se na sociálních sítích. Festival divákům nabídne britskou komedii Souboj s rodinou, která je zavede do světa wrestlingu. Zakončení Febiofestu v Děčíně potom bude patřít Nicol Kidman ve filmu Ničitelka.

Vyberte si z programu


Newsletter