PROGRAMOVÁ ZMĚNA. ARCTIC: LEDOVÉ PEKLO 22. 3. – přidaná projekce

19. 3. 2019, 17:30
Febiofest 2019


PŘIDANÁ PROJEKCE ARCTIC: LEDOVÉ PEKLO. 

Arctic: ledové peklo

Arctic: ledové peklo

Festival přidává projekci vyprodaného filmu Arctic: ledové peklo s dánskou hereckou hvězdou Madsem Mikkelsenem v pátek 22. 3. v 16:30.

Severské drama Arctic: ledové peklo bylo v loňském roce uvedeno na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes a v České republice má předpremiéru na Febiofestu díky spolupráci s distribuční společností Bohemia Motion Pictures, která je následně uvede do českých kin.

Film se těší oblibě diváků a filmoví kritici ho považují jako jeden z nejsilnějších zážitků roku především díky výkonu Madse Mikkelsena, který exceluje v jeho jedné z životních rolí.

„Arctic je jedním z těch výjimečných filmových zážitků, kvůli kterým kina stále ještě existují. Je precizní, upřímný, čistý a nenajdete v něm žádné zbytečné vysvětlivky, skoro žádná slova ani psího společníka. Příběh boje o přežití vypráví tak prostě a neuvěřitelně celistvě, že výsledek je dechberoucí, a to i ve chvílích, kdy se zdá, že se film táhne rychlostí ledovce. Způsob, jakým Mads Mikkelsen (Casino Royale, Hon) ztvárnil skoro němou roli, je jednoduše mimořádný. Snímek si dozajista zaslouží ta nejvýznamnější ocenění“ (Oliver Jones – Observer)


Vyberte si z programu


Newsletter