Na filmové muzeum!

24. 3. 2019, 20:36
Febiofest2019

Letošní Febiofest stal charitativním partnerem Národního filmového muzea NaFilM, nově otevřeného v budově Mozartea v pražské Františkánské zahradě. Zakoupením lístku za 139 Kč na vybrané projekce podpoříte NaFilM částkou 40 korun. Vděčné vám budou především zakladatelky a provozovatelky muzea Adéla Mrázová a Terezie Křížkovská.

„Část půjde na nájem a část na exponáty, které jsme ještě nestihli vyrobit. Plánujeme jezdící promítačku, která se bude věnovat střihu. Návštěvník si díky ní bude moci střih sám zkusit na 16mm filmu. Rozmyslí si, jak chce, aby scéna vyzněla, uvědomí si, že střih býval mechanický i jak dokáže ovlivnit vyznění filmu,“ prozrazují Adéla s Terezií, jak naloží s darovaným penězi.

Kromě finanční pomoci jsou ale rády i za to, že na NaFilM může Febiofest upozornit nové zájemce. „Nejvíc nám vždycky pomůže, když o nás lidi budou mluvit. Každého návštěvníka se ptáme, odkud se o nás dozvěděl, a díky tomu víme, že nejvíc funguje doporučení. Sdílení a hodnocení projektu online je silnější než dávat peníze do reklam,“ říká Adéla Mrázová.

Vyberte si z programu


Newsletter