Drsná dráha finské rockové hvězdy

29. 3. 2019, 15:12
Febiofest 2019

Na Febiofest dorazil také „finský Bob Dylan“, nebo alespoň jeho představitel Riku Nieminen, který si slavného severského písničkáře zahrál v dramatu Drsný život Juice Leskinena. „Nemusel jsem si o něm hledat ani moc informací, lidi za mnou sami chodili, aby mi sdělil své historky. Juice jezdil po celé zemi, dokonce měl i kytaru ve tvaru Finska,“ uvedl herec. Když mu ale před pěti lety roli této rockové hvězdy nabídli, přece jen si nejdřív nastudoval, co všechno Leskinen napsal a složil. A také kvůli roli zhubl deset kilo a po natočení scén ze zpěvákova mládí zase třicet kilogramů přibral. „Také jsem se musel naučit hůř zpívat, protože jsem muzikálový herec a lepší zpěvák, než byl Juice,“ prozradil Nieminen.

Leskinen, který se v roce 2006 upil k smrti, ve filmu působí spíš jako antihrdina. „Hrát hajzla pro mě ale moc těžké nebylo,“ podotkl host Febiofestu, který se kromě herectví věnuje řadě dalších zájmů. „V pátek nacvičuju s kapelu Juiceho, protože pojedeme na turné. Pak točím krimi seriál, budu dýdžejovat v klubu v Helsinkách, čeká mě show s naší uměleckou skupinou v Reykjavíku a v srpnu otevřu svou první výstavu fotografií, na téma hotelových rezortů all inclusive,“ vypočítal Nieminen.

Na závěr diskuse položil otázku i on divákům, aby zjistil, jak reagovali na film. „Vy totiž Juiceho neznáte, zatímco ve Finsku to je ikona a jeho písně jsou známé jako hymna,“ upozornil herec. Diváci ho ujistili, že i jim se snímek líbil. 

Vyberte si z programu


Newsletter