Detektivové od Nejsvětější Trojice řeší případ Vodníka

30. 3. 2019, 12:06
Febiofest 2019

Detektivové od Nejsvětější Trojice jsou zpět a mají nový případ. Je ovšem třicet let starý a podle policie už dávno vyřešený. Čtvrté pokračování z detektivní série České televize nazvané Vodník natočil podle scénáře Petra Jarchovského opět Viktor Tauš, stejně jako Modré stíny. Po premiéře na Febiofestu v sekci TV Now se první díl představí v neděli večer na ČT1.

„Každý z příběhů je vyprávěný na platformě jiného žánru. Vodník je investigativní detektivka doylovského střihu, které se opírá o místní hororovou legendu, v našem případě Erbenovu báseň Vodník. Případ, který se odehrává ve dvou časových rovinách, vyprávím jako baladu o lidech, kteří potlačili svoji paměť, zapomněli na zlo, se kterým se konfrontovali. A sledujeme důsledky takového potlačení, co to udělá s člověkem i celou společností,“ představil třídílnou sérii Tauš, podle něhož jsou detektivky „nejslibnější platformou, kde se dá o nejdůležitějších věcech komunikovat s nejširší skupinou diváků“.

Hlavní roli komisařky Výrové si opět zahrála Klára Melíšková. „Žiju s Marií už pět let a mám ji moc ráda. Ráda hraju silné, pevné ženy, které se zároveň nebojí ukázat svou jemnost a křehkost,“ uvedla herečka, která také ráda spolupracuje s Taušem. „S Víťou jsme na sebe napojení, cítíme se, kolikrát nemusíme věci ani vyslovovat. Viktor jde do všeho naplno, já mám stejný přístup.“

Vyberte si z programu


Newsletter