22nd / 19. 3. – 27. 3. 2015

22. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha

2015 - Febiofest
GRAND PRIX SI Z 22. ročníku FEBIOFESTU ODVÁŽÍ ISLANDSKÝ REŽISÉR BALDVIN ZOPHONÍASSON ZA FILM ŽIVOT V AKVÁRKU - Febiofest
GRAND PRIX SI Z 22. ročníku FEBIOFESTU ODVÁŽÍ ISLANDSKÝ REŽISÉR BALDVIN ZOPHONÍASSON ZA FILM ŽIVOT V AKVÁRKU
Vítězem Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest je drama Život v akvárku (Life in a Fishbowl). Snímek Život v akvárku přináší naturalistický a nezaujatý pohled na život v Reykjavíku před úderem ekonomické krize, kde si jeho hlavní hrdinka matka a učitelka ve školce musí i tehdy přivydělávat jako prostitutka. Dramatické vyprávění překvapuje svou čistotou a pravdivostí a porota Febiofestu v čele s Vlastou Chramostovou ocenila na snímku především silný příběh, který se diváka vnitřně dotkne, propracovaný scénář a vynikající herecké výkony. Život v akvárku vznikl v koprodukci zemí Island, Finsko, Švédsko a Česká republika, Čechy mezi producenty zastupuje společnost Axman Production.
NA ZAHÁJENÍ FEBIOFESTU Převzal KRISTIÁNA „PROFESOR SNAPE Z HARRYHO POTTERA“ ALAN RICKMAN - Febiofest
NA ZAHÁJENÍ FEBIOFESTU Převzal KRISTIÁNA „PROFESOR SNAPE Z HARRYHO POTTERA“ ALAN RICKMAN
Na slavnostním zahájení Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest převzal sošku Kristiána za přínos světové kinematografii vedle herečky Kim Novak a oscarového režiséra Jeana-Jacquese Annauda jeden z nejlepších britských herců současnosti Alan Rickman. Jeden z nejlepších britských herců současnosti, držitel Zlatého glóbu a Emmy za hlavní roli v Rasputinovi, známý jako profesor Snape z Harryho Pottera a herec mnoha tváří Alan Rickman zasvětil první půlku kariéry divadelním prknům. Rickman zároveň debutoval v 90. letech jako režisér ceněným filmem Zimní host s Emmou Thompsonovou v hlavní roli.