Pozadí událostí

Pozadí událostí

Původní název: Pozadí událostí
Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský, Michal Sýkora
Hrají: Jiří Havelka, Petra Hřebíčková, Marta Issová, Petr Ostrouchov, Jitka Čvančarová, Petr Vančura, Luboš Veselý, Katarzia, Mark Kristián Hochman, Sarah Haváčová, Vojtěch Vodochodský, Kamila Trnková, Oskar Hes, Natálie Otáhalová, Tomáš Bambušek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2022
Délka (min): 150
Jazyk: čeština
Distributor: Česká televize
Sekce: TV Now

EN Unfriendly

Nová minisérie České televize začíná ve chvíli, kdy se na Univerzitě Palackého v Olomouci mění vedení. Na Filozofickou fakultu nastupuje nová děkanka, která se rozhodne změnit staré pořádky a vymýtit sexuální násilí. Všechny její snahy eskalují ve chvíli, kdy na akademické půdě dojde k vraždě jedné studentky. Režisér Jan Hřebejk a scenáristé Petr Jarchovský a Michal Sýkora reflektují měnící se genderové a společenské role na půdorysu žánrů komedie a kriminálky a čtyřdílnou minisérií přispívají do společenské debaty.

Jan Hřebejk

Absolvent scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU se stal zásadní personou českého porevolučního filmu. Proslul muzikálem Šakalí léta (1993), normalizační komedií Pelíšky (1999) nebo dramatem Musíme si pomáhat (2000) nominovaným na Oscara. Od roku 2014 se pravidelně věnuje natáčení krimi sérií, za Rédla (2018) získal nominace na Cenu české filmové kritiky a Českého lva.

Kdy a kde film můžete vidět

Naplánovat
29.04.2022
19:30
Cinema City Slovanský dům, #8
Praha
Hosté
Již proběhlo

Podobné filmy


Newsletter